EğitimKültürManşet‘KÜLTÜR KENTİ’ BURDUR Dokuzuncu Kitap Festivali başladı

2 ay ago

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Kitap Festivali başladı. Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen açılış töreni ile kapıları halka açıldı.

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen 9. Kitap Festivali’nin açılış töreninde konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in okumanın özgürlük olduğu inancı ile devamı getirilmesi gereken ve gelenekselleştirilmesi gereken kitap festivalinin hayatımızın bir parçası olması gerektiğine vurgu yaparak, “Bu yıl 9.sunu gerçekleştireceğimiz kitap festivalimizde 40 yazar, 60 yayınevi ve binlerce kitabın 10 gün boyunca vatandaş-larımızla buluşturmaya devam edeceğiz.

Eğitimde hala adından söz ettiren Burdur’umuz her zaman okumaya, okutmaya değer vermiştir. Biz de bunun farkında olarak kitap festivalimizi önemsiyoruz. Bilgi paylaşıldığı sürece çoğaltılır ve paylaşılabildiği sürece toplumları gelişir.

Okumak zorundayız, bilgiyi paylaşmak, bilimi yüceltmek zorundayız. Kitap fuarımızda her görüşe, her fikre, her yazarımıza yer vermeye çalıştık. Bu kitap fuarında her yurttaşımızın kendini ifade edebildiği, bulabildiği ve bu kitapları okuyabilmesini istedik. Kitap fuarımızın bir kere daha hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen başta tedarikçi kuruluşumuz ve çalışmak arkadaşlarım olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşek-kür etmek istiyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

15 – 25 Şubat tarihleri arasında faaliyet göstere-cek olan 9. Kitap Festivali’nde 7’den 70’e tüm kitapse-verlere hitap eden kitapların yanı sıra, bu yıl aralarında Bekir Manav, Ertuğrul Günay, Mustafa Balbay, Saygı Öztürk, Serhan Asker, Gürkan Hacır, Yılmaz Aslantürk, Aşkım Kapışmak, İbrahim Özbay, Cemil Kılıç, Tarık Tufam, Yusuf Efe Göçer, Nebi Yıldız, Tuğba Ezici, Nazan Arısoy, Fikri Sağlar, Sinan Meydan, Şükrü Erbaş, Tolga Akpınar, Cezmi Ersöz, Ergün Poyraz, Ersin Atçı, Sinan Yağmur, Ferit Delen, İsmail Saymaz, Bilal Sami Gökdemir, Uğur Tuna, Serhan Keserlioğlu gibi isimlerin olduğu birbirinden değerli yazarlar, imza günlerine katılacak.

25 Şubat salı gününe kadar 10.00 -20.30 saatleri arasında ziyarete açık olan 9. Kitap Festivali’ne ilk günden Burdurluların ilgisi yoğundu…

Kodlama : SadeMedia Interactive