ManşetSporKüçük futbolculardan örnek hareket

11 ay ago

Burdur’da U-11 ve U-12 liginde lider durumda olan Bucak Gençlikspor’lu küçük futbolcular örnek bir harekete imza attı.

Her hafta maçlarını oynamak için Bucak’tan Burdur’a gelirken yolculuk esnasında otobüste kitap okuyarak gelen Bucak Geçlikspor’lu küçük futbolcular seramonide rakiplerine de kitap hediye etti.

Çocuklara küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için sosyal sorumluluk projesi kapsamında böyle bir uygulamaya gittiklerini söyleyen Bucak Gençlikspor Antrenörü Mesut Altun; “Bucak Gençlikspor ailesi olarak çocuklarımızda kitap okuma alışkanlığını geliştirmek için bir kampanya başlattık. Her hafta maçlarımıza gelirken çocuklarımıza yaşlarına uygun kitaplar veriyoruz. Bucak’tan Burdur’a maça gelirken ve maçtan sonra Bucak’a dönüşte oyuncularımız kitap okuyor. Yolculuk kitap okurken daha güzel geçiyor” dedi.

DHA’ya konuşan Altun; “bugün ilk defa çocuklarımız diğer takımlarda da kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için rakip takım oyuncularına da kitap hediye ettiler. Bundan sonraki maçlarımızda da tüm rakiplerimize kitap hediye edeceğiz. Güzel bir organizasyon diye düşünüyorum. Bucak Gençlik Spor yönetimine ve çocuklarımızın ailelerine de teşekkür ediyorum. İnşallah devamı gelir” dedi.

U-11 takımı oyuncularından Emir Altun’da; “kitap okumayı seviyoruz. Kitap bize çok şeyler öğretiyor, kendimizi geliştiriyoruz. Rakiplerimizde de kitap okuma alışkanlığı gelişsin diye onlara da kitap hediye ediyoruz” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive