EkonomiManşetKüçük bahçeden gelen lezzetler (Sattığı ürünlerin hepsi organik)

5 ay ago

Burdur Çeltikçi İlçesi Kuzköy’de yaşayan üretici bayan evinin bahçesinde yetiştirdiği sebzeleri, meyveleri kurutarak ve reçel yaparak pazarda satıyor ve ev bütçesine katkı sağlıyor.

Üretici bayan evinin önündeki bahçede karnıkara fasulye, mısır, çilek yetiştirerek tamamen organik olan ürünlerini Burdur Salı pazarında satarak evinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Üretici Bayan Ümmü Yavuz; “evimin önündeki bahçeme azar azar mısır, fasulye, domates, biber gibi sebzelerden ektim. O küçücük bahçeden hem kendim taze sebze ihtiyacımı karşılıyorum, hem de pazarda satarak evimin bütçesine katkı sağlıyorum. Satamadığım ürünleri de mısır gibi kurutup patlak mısır olarak satıyorum. Ayrıca bahçemin küçük bir bölümünde çilekler var. Ben o çilekleri reçel yaparak satıyorum. Hormonsuz doğal tarla çileği yetiştirdiğim çilekler. Çilek reçelini de genelde küçük çocuğu olan ve doğal gıdalar tüketmeye çalışan Burdur halkı çok ilgi gösteriyor. Burada sattığım ürünlerin hepsi kendi yetiştirdiğim, ilaçsız doğal ürünler” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive