3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak? Meclis'te Kabul Edildi mi ? 3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak? Meclis'te Kabul Edildi mi ?

KPSS sınavı ile ilgili herhangi bir zorunluluk olmadan yapılacak olan personel alımları, çok fazla kişiye hitap ederken, bu sektörde kariyer yapmak isteyene de birçok avantaj sunacak. Bu, sektöre yeni adım atanlar hem de çalışmaya devam edenler için önemli bir fırsat olacak. İşte hiç bir şart olmadan alınacak olan personel alımı başvuru şartları...Türkiye’nin birbirinden farklı şehirlerinde yapılan alımlarda, KPSS koşulu sunulmadan ya da çok az bir puanla personel alımı yapılacak. Birbirinden farklı pozisyonlar için toplam olarak alınacak personel sayısının bir hayli fazla olacağı düşünülüyor. İşte detaylar ve açık olan pozisyonlar;

  • Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi: 30 personel
  • Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi: 8 personel
  • Ankara Üniversitesi: 139 personel
  • Tarsus Üniversitesi: 7 personel
  • Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi: 12 personel
  • Kırıkkale Üniversitesi: 121 personel

İşte başvuru şartları

Başvuru şartları her pozisyon için değişiklik gösterse de genel olarak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması ve ise girmek istediği pozisyon için gereken eğitim düzeyine sahip olması gerekir. Özellikle bazı pozisyonlarda aranan şartlar ve istenen şeyler farklı olabilir. Başvuru yapmak isteyenler ilan verilen hastanenin web sitesinden başvuru yapabilir ya da direkt olarak hastaneye gidip insan kaynakları ile iletişime geçip başvuru yapabilirler.

Kaynak: HABER MERKEZİ