Burdur’da KPSS Eğitim Bilimleri sınavında sınav saati krizi yaşandı. ÖSYM’nin saati şaştı süre doldu diye öğrenciler sınava alınmadı. Sınav binasına alınmayan öğrenciler ise isyan etti.

Tüm yurtta birçok öğrenci memur olabilmek için KPSS sınavında ter döktü. Sınav merkezlerinde Covid-19 tedbirleri kapsamında
başlayan sınav maratonunda sıkıntılar da yaşandı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklâl Yerleşkesi Eğitim Fakültesi binasında yapılan sınavda ÖSYM tarafından gönderilen sınav saatinden kaynaklı kriz yaşandı. Sınav saati diğer binalardaki saatlerden yaklaşık 7 dakika ilerde olunca bina görevlileri de mecburen ÖSYM’nin gönderdiği saate göre hareket etmek zorunda kaldı. Saat 14.30’u gösterdiğinde görevliler kapıları kapattı. Öğrenciler ile görevliler arasında tartışma yaşandı. Diğer bina girişlerinde öğrenciler içeri alınırken Eğitim Fakültesi B Blok girişinde öğrenciler içeri alınmadı. Hamile eşini sınava yetiştiren ama saatten dolayı sınava giremeyen bir kişi görevlilere tepki gösterdi. Diğer binalara girişlerin devam etmesi üzerine itirazlarını dile getiren öğrenciler kapıdan ayrılmadı.

Bir süre sonra saatin diğer saatlerden ilerde olduğu tespit edilince sınav görevlilerinin ÖSYM ile yaptığı görüşme sonrası öğrencilerin sınav binasına girmesine izin verildi. Saat ile ilgili görevliler tutanak tutarak durumu kayıt altına aldı.