İlçeManşetSiyasetKÖYLERE YATIRIM ATAĞI

2 sene ago

Köylere yapılan alt yapı yatırımları başta olmak üzere kırsal kalkınma anlamında büyük önem taşıyan KÖYDES ödenekleri belli oldu. Burdur’a Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) projesi kapsamında 2017 yılında gönderilen ödenekler, % 100 artarak 17 milyon 133 bin  998 TL oldu.

Köylerin içme suyu, yol ve altyapı ile kanalizasyon eksiklikleri KÖYDES kaynakları ile karşılanıyor. ‘Tarım ve hayvancılık kenti Burdur’da KÖYDES yatırımları, alt yapı standartlarının gelişmesi, kırsal kalkınma, köylerdeki yaşam imkânlarının daha cazip gelmesi anlamına geliyor. Bu durum, kır’dan kente göçü de önlemeye yardımcı olmakta…

Burdur’da iktidar partisi yetkilileri gönderilen ödenekten memnun

Burdur’a ayrılan 2018 KÖYDES ödenek miktarları ilimizde iktidar partisinde memnuniyetle karşılandı. AK Parti Burdur Milletvekilleri Reşat Petek ile Bayram Özçelik ve İl Başkanı Volkan Mengi yaptıkları yazılı açıklamalarda, 17 milyon liralık KÖYDES ödeneğin, ilimizde köylerin çehresini değiştireceğini vurguladılar.

İLİMİZE GELEN KÖYDES  ÖDENEKLERİNDE  % 100  ARTIŞ

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Burdur’a Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) projesi için  2017 yılında gönderilen ödeneğin  % 100  artarak 17 milyon 133 bin  998 TL olarak ödenek ayrıldığını söyledi.

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, 2018 yılı için KÖYDES Projesi kapsamında Burdur’a 17 milyon 133 bin  998 TL ödenek ayrıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde köylerin içme suyu, yol ve altyapı ile kanalizasyon eksikliklerinin ödenek ile karşılanacağını belirten Petek, “Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını en üst seviyelere taşımak için, KÖYDES Projesi kapsamında kullanılmak üzere İlimize daha fazla ödeneğin ayrılması için İçişleri Bakanlığı ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 2018 Yılı KÖYDES projesi için 17 milyon 133 bin  998 TL  ödenek ayrılmıştır.

En büyük kırsal kalkınma projesi olan köylerin altyapılarının desteklenmesi projesi köylerimizin başta yol ve içme suyu ihtiyaçları olmak üzere temel altyapı eksikliklerini giderme maksadıyla başlatılmış olup, Bu proje ile köylerimizin içme suyu ve yol ihtiyaçları başta olmak üzere kanalizasyon ve benzeri altyapı ihtiyaçları da büyük oranda giderilmektedir” dedi.

İŞTE ÖDENEK RAKAMLARI

Milletvekili Petek, KÖYDES tarafından Burdur merkez ve ilçelere ayrılan ödenek miktarlarını da açıkladı. Milletvekili Petek, “KÖYDES ile Merkez ilçeye 4 milyon 89 bin 395 TL, Ağlasun ilçemize 788 bin 300 TL, Altınyayla ilçemize 552  bin 350 TL, Bucak ilçemize 4 milyon 188 bin 950 TL, Çavdır ilçemize 779 bin 728 TL, Çeltikçi ilçemize 470 bin 728 TL, Gölhisar ilçemize 1 milyon  30 bin 243 TL, Karamanlı İlçemize 617 bin 435 TL, Kemer İlçemize 342   bin 182 TL, Tefenni İlçemize 1 milyon 109  bin 447 TL ve Yeşilova ilçemize 3 milyon 165 bin 515  TL ödenek ayrılmıştır” diye konuştu. Daha yaşanabilir köyler İçin  Maliye Bakanımız Sayın Naci AĞBAL ‘a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ ya teşekkür ederim” dedi.

GÖNDERİLEN KÖYDES ÖDENEĞİ BELLİ OLDU

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik ve Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Köydes ödeneği ile ilgili basın açıklaması yaptılar.

Köydes ödenekleri ile birçok hizmetin Burdur İlinde yapıldığını belirtten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “AK Parti Hükümetlerimizin, Yerel Yönetimlerde Köylerimizin alt yapmalarını öncelikleyen en önemli projesi KÖYDES olmuştur. İl Özel İdaresi İle Köylerimize Hizmet götürülen 51 İlimizde, KÖYDES Kapsamında Köylerimizin acil ihtiyaçları ve alt yapı hizmetleri ve en önemlisi içme suyu ve köy yollarını öncelikleyen hizmetleri Köydes olarak yapılmaktadır. Burdur İli olarakta Köydeste Köylerimizde Birçok Yatırım ve Hizmetler yapılmış ve Köylerimizdeki halkımızın memnuniyeti sağlanmaya çalışılmıştır. Şimdide İlimize İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından İlimize Toplam 17.134.000 ₺ olarak belirlenmiştir. Bu ödenek İlimizdeki hizmetlerin artmasına vesile olacaktır” dedi.

İl Başkanı Volkan Mengi açıklamasında; “Burdur İl Özel İdaremize gönderilen Köydes ödeneğinin köylerimizde en verimli düzeyde kullanılması köylerimizin ihtiyaçların karşılanması için gerekli özen gösterilecektir. Maliye Bakanımız Naci Ağbal’a, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ederim. Burdur’umuzda yapılacak olan tüm çalışmaların takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive