Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında gerçekleşti.

İl Özel İdaresinde gerçekleşen toplantıda  mevcut devam eden ve planlanan proje çalışmalarıyla ilgili  Genel Sekreter Asım Ertilav tarafından sunum yapıldı.

Sunumun ardından Burdur için ayrılan 15 milyon 159 bin 786 TL  2. dilim KÖYDES ödeneği doğrultusunda, merkez ve İlçelere bağlı köylerin altyapı hizmetlerine yönelik yapılması planlanan yeni projeler değerlendirildi.

Vali Arslantaş toplantıda yaptığı konuşmada; tahsis edilen KÖYDES ödenekleri ile köylerde yaşayan vatandaşların altyapı hizmetlerini yıl yıl daha iyi konuma getirildiğini belirterek, devam eden ve yeni planlanan projelerin en etkin şekilde tamamlanması için ilgili tüm birimlerin koordinasyon içerisinde çalışarak,  proje takiplerini ve denetimlerini en hassas şekilde yürütülmesi talimatını verdi.

Toplantıya başta Vali Arslantaş olmak üzere, Burdur Milletvekili  Bayram Özçelik, Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ve ilgili kurum müdürleri katıldı.