EğitimİlçeManşetKöylerdeki arkadaşlarını “Oyuncak Kumbarası” ile sevindirecekler

12 ay ago

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki okulda, oyuncağı olmayan çocuklar için “Oyuncak Kumbarası” projesi başlatıldı.

Yeşilova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanarak faaliyete geçirilen projeyle köylerde oyuncağı olmayan çocuklar için oyuncak toplanmaya başlandı. Proje sorumlusu Hürriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Durali Saygın, çocukların mutlu olduğunu görmek kadar güzel bir şeyin olmadığını söyledi. Hem çocukların mutluluğuna yönelik hem de paylaşma duygusunu pekiştiren bir proje hazırlamaya gayret gösterdiklerini ifade eden Saygın, “Oyuncak toplayalım istedik. Her çocuğun her oyuncağı almaya şansı ve maddi gücü yok. Projeye ilgi gösterileceğinden ümitliyiz. İhtiyacı olmayan arkadaşlarımızdan oyuncakları toplayacağız. İlçe çapında kuracağımız komisyonla, ihtiyacı olan, yoksul çocuklarımıza, okullarımıza, dağıtmaya çalışacağız.” dedi.

Yeşilova Kaymakamı Abdulhamit Karaca, Burdur Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende, ana sınıfı öğrencileri tarafından gösteri sergilendi. Daha sonra vatandaşlar ve öğrenciler, kumbaraya oyuncak attı.

Yeşilova İlçe Milli Eğitim Müdürü  Nuray Eseroğlu, “ ilçe milli eğitim müdürlüğünce  hazırlanan oyuncak kumbarası projesi ile öncelikle köylerimizdeki çocuklarımıza farklı oyuncaklar götürerek onların hayal gücünü artırmayı ve onları mutlu etmeyi hedefledik.

2023 vizyonu düsturumuz oldu, insanı merkezi aldık, ‘bir çocuk da sen sevindir’ diyerek mutlu çocukların mutlu bir gelecek inşa etmesinin kapısını aralamaya çalıştık projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive