EkonomiManşetBurdur’da KOSGEB Girişimcilik kursları

5 sene ago

Burdur’da, girişimciye sağladığı destekle 200’ün üzerinde işyerini açılmasına vesile olan KOSGEB, yeni Girişimcilik Kursu’nu açtı. 20 Aralık Pazar günü başlayan kurs, 31 Aralık Perşembe günü sona erecek.

Son yıllarda küçük ve orta boy işletmelere verdiği desteklerle adından söz ettiren KOSGEB, Burdur’da da başarılı işlere imza atıyor. KOSGEB ilimizde verdiği desteklerle pek çok yeni işletmenin önünü açarken, mevcut işletmelerin de modernizasyonuna, kendilerini yenilemelerine katkı sağlıyor. Burdur’da KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü desteğiyle, bugüne kadar 200 yeni işletme açıldı. Girişimci Burdurlulara, 13 başlık altında destek sağlayan KOSGEB, yeni kurulacak işletmelere verdiği desteğin yanı sıra, mevcut işletmelerin daha kaliteli personel ve ekipmanla kurumsallaşmasına ve ortaklı çalışmaya da destek veriyor.

Burdur KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün yeni Girişimcilik Kursu 20 Aralık Pazar günü başlıyor. 31 Aralık Perşembe günü sona erecek kurs için, 200’ün üzerinde başvuru yapıldı.

Burdurlu girişimciler, KOSGEB Burdur Hizmet Merkezi Müdürü Hamza Alper Doğru ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Müdürü Mehmet Candan tarafından mülakattan geçirildi. Mülakata 70 girişimci katıldı.

Dönem dönem, farklı zamanlarda düzenlenen kurs, İş-Kur, KOSGEB ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi işbirliği ile veriliyor. 70 saatlik kurs, 9 gün boyunca sürüyor.

Aralık ayından sonra ise, 2016’da Ocak ve Şubat aylarında da yeni kursların açılacağı öğrenildi.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive