GündemManşetKoronavirüs günlerinde, vatandaşlar yeni hobiler edindi

1 hafta ago
KORONAVİRÜS salgını dolayısıyla eve kapanan vatandaşlar ahşap boyama, taş boyama, eskitme gibi hobi sanatları ile uğraşarak evde moral depolamaya devam ediyor.
Birçok vatandaş sehpalarını zımpara yaparak sonrasında istediği renkler ile boyayarak adeta ustalara taş çıkartıyor. Bazı vatandaşlar ise internetten sipariş ettiği ahşap materyalleri desenler ile süsleyerek farklı çalışmalara imza atıyor. Burdur’da koronavirüs günlerinde evde kalan vatandaşlar yeni hobiler edinmeye başladı.
Kimisi satın aldığı objelerin boyarken, kimisi de evindeki sehpaları eskitme yapıyor.
Hobi malzemeleri satan bir işyerinin sahibi Selçuk Düdük; “bu korona günlerinde insanlara hizmet etmekten onur duyuyoruz. İnsanlar evde oldukları için sıkılıyorlar artık. Bu sıkıntılarını gidermek için hobiye ve ahşap yenileme, mobilya yenileme, mutfağını yenileme, mutfak dolaplarını diğer mobilyalarını boyayarak yenileme işlemine geçtiler. Aldıkları boyalarla bu ürünleri yenileyip, yeni bir mobilya elde edebiliyor. Hem ekonomiye katkı sağlıyor, hem de vakitlerini değerlendirmiş oluyorlar. Bu günlerde  insanlar bunlara yöneldiler artık” diye konuştu.
Kodlama : SadeMedia Interactive