Hayvan severliğiyle tanınan Seren Serengil, Türkiye'nin EURO 2024'te Avusturya'yı 2-1 mağlup edip çeyrek finale yükselmesinin ardından, köpeklerine milli takım forması giydirip yapay zekâ ile oluşturduğu bir paylaşım yaptı. Ancak bu paylaşım sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı.

Birçok sosyal medya kullanıcısı, Seren Serengil'in Türk halkını köpek yerine koyduğunu iddia ederek, adalet bakanlığı etiketli ve 'Seren Serengil tutuklansın' hashtagli çok sayıda tweet attı. Gelen tepkiler üzerine Seren Serengil, sosyal medya hesabından bir hayvanseverin kendisi hakkındaki açıklamasını paylaşarak durumu açıklamaya çalıştı.

Seren Serengil Paylaşımı

Seren Serengil'in Açıklaması

Seren Serengil, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bazı ahlaksız habercilik yapıp fake hesaplardan, X'ten, orada, burada sokak hayvanlarımıza olan koruyuculuğundan hoşnut olmayan, hayvanseverlere nefret duyan bu cahil takım, bir sürü fake hesaptan 'taraftarı köpeğe benzetti' gibi iftiralar atarak halkı kin ve nefse sürükleyip paylaşımlar yapmışlardır. Avukatımız zaten gereğini yapıp, tek tek bu hesaplarla ilgili suç duyurusunda bulunacaktır ama tüm hayvansever sevenlerim gereken cevabı vermiş. Allah, bunlara akıl fikir versin. Düşmanının da cahil olmayanı versin." ifadelerini kullandı.

Hande Erçel Leopar Elbiseleriyle Cannes'dan Sonra da Göz Kamaştırıyor! Hande Erçel Leopar Elbiseleriyle Cannes'dan Sonra da Göz Kamaştırıyor!

Seren Serengil Paylaşımı Instagram

Kaynak: Haber Merkezi