Burdur’da bir kişi husumetli olduğu komşularının ev, otomobil ve iş yerini kurşunladı.

Burdur merkez Menderes Mahallesi 31025 sokakta oturan A.A. dün gece 01.30 sıralarında iddiaya göre önce aralarında husumet bulunan komşusu Ayşe Güngör’e ait su tesisat malzemeleri satan iş yerinin camlarına pompalı tüfekle 6 el ateş etti. Daha sonra komşunun iş yerine 100 metre mesafedeki evine gelen A.A. kapı önünde bulunan otomobilin lastiğine ve eve rastgele ateş açtı. Yaralananın olmadığı olayda iş yerinde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

A.A. daha sonra otomobiline binerek kayıplara karıştı. Emniyet ve Jandarma ekipleri şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Şüpheli Kemer İlçesi Elmacık Köyü’nde Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Ayşe Güngör’ün kardeşi Yalçın Karatay “36 yıllık komşumuz, gece 01.25 sıralarında 6 el iş yerimize, 2 el arabaya 4 el de eve ateş etmiş. Yaklaşık 15-20 gün önce, başka birisiyle kavga ediyorken biz ayırmak istedik. Siz o olayda beni tutup yumruk yememe sebep oldunuz diye bize husumet besledi.” dedi.

Ali Karatay ise “Gece 01.25 sıralarında tüfek sesiyle uyandık. A.A. isimli şahsın evimize ve arabamıza silah sıkıp kaçtığını gördük. Dükkana baktığımızda orayı da kurşunladığını gördük. 15-20 gün önceki bir olaydan dolayı husumetli olduğumuz için olaylar devam ediyor. Can güvenliğimiz tehlikede tutuklanmasını istiyoruz” diye konuştu.