ManşetSağlıkKOLİ KOLİ mutluluk dağıtıyorlar! (LÖSEV İyilik Tırı Burdur’da)

2 sene ago

Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından 2012 yılından bu tarafa faaliyet gösteren ve Türkiye’nin her köşesine giderek lösemi hastaları ve ailelerine ulaşan LÖSEV İyilik Tırı, 17 Ocak 2018 Çarşamba günü Burdur Cumhuriyet Meydanında Burdur’lu hastaları ile buluştu.

LÖSEV’e kayıtlı olan aileler ile bir araya gelen LÖSEV İyilik Tırı gönüllüleri hayırseverlerin katkılarıyla temin ettikleri kıyafet, gıda, oyuncak, kırtasiye gibi birçok yardım malzemesini lösemi hastalarına ve ailelerine ulaştırdılar.

Lösemili Çocuklar Vakfı Halkla İlişkiler Sorumlusu Sinan Sülük; “LÖSEV iyilikler tırı projemiz kapsamında 2012 yılından bu tarafa faaliyet göstermekteyiz. İyilik Tırımız ülkemizdeki bütün şehirleri ziyaret ederek vakfımıza kayıtlı ailelerimiz ile birebir bir araya geliyoruz. Aileler dilediğince ihtiyaçları olan gıdadan kıyafete, oyuncağa, kırtasiyeye kadar ne ihtiyacı varsa buradan ücretsiz olarak alıyorlar. Tır’ımız hangi şehre gidecekse o şehirdeki vakfımıza kayıtlı aileleri bilgilendiriyoruz ve aileler de bu doğrultuda gelerek ne kadar neye ihtiyaçları varsa gelip alıyorlar. Burdur’da vakfımıza kayıtlı 30 lösemi hastası ailemiz var. Onları gelmeden önce bilgilendirdik ve şuan buradalar. Tır’ımızdan neye ihtiyaçları varsa alacaklar. Amacımız kanser tedavisi gören, kansere yakalanmış ve tedavisi tamamlanmış tüm çocuk ve yetişkin hastalarımıza ulaşabilmek. Eğer bu tür ailelerimiz var ve bizden haberleri yoksa lösemili çocuklar vakfı internet sitemizi ziyaret edebilir ve bize raporlarını gönderebilirler. Daha sonra biz onlara maddi, manevi yardımlarımızı iletmek için yola çıkacağız. Burada gördüğünüz tüm ürünler bağışçılarımızın destekleri ile getiriyoruz. Hayır sever bağışçılarımız bankaların kurumsal bağış seçeneklerinden oradan bağışlarını gerçekleştirebilirler ve daha sonra 3406 ya gün içinde mesaj atarak 10 TL lik bir bağış gerçekleştirebilirler. Bizim kurumsal web sitemizi ziyaret ederek oradan da takip edebilirler. Biz bu gördüğünüz ürünleri sadece tedavisi devam eden çocuk ve yetişkin hastalarımıza değil, tedavisi tamamlanmış çocuk ve yetişkin hastalarımıza da sağlıyoruz. Amacımız onların sosyal hayatlarını bir şekilde devam etmelerini sağlamak, onların yalnız olmadıklarını, lösemili çocuklar vakfının yanlarında olduklarımızı göstermek istiyoruz.” diye konuştu.

Gazetemize konuşan Hasta yakını Mehmet İnci; “13 yaşında yeğenin lösemi hastası. 3 yaşından beri tedavi oluyor. LÖSEV sayesinde şuan tedavisi tamamlanmak ve hastalığı sıfırlamak üzere. Bugün yeğenimin ihtiyacı olan kırtasiye ürünlerini alacağım. LÖSEV gariban ailelerin her konu da yanında. Tedaviden tutun, gıda, yiyecek gibi her türlü ihtiyaçları sağlıyor. Ben LÖSEV ve LÖSEVE destek veren tüm bağışçılara, hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

Filiz ERYILMAZ

 

Kodlama : SadeMedia Interactive