Ülkemizin farklı illerinden gelen klasik otomobil tutkunu Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte buluştu.  

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik Halk Pazarında düzenlendi. Ekinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliğe vatandaşlarında ilgisi yoğun oldu. Vatandaşlar klasik arabalarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Etkinlikte gazetecilere konuşan Başkan Ercengiz “1,5 yılın üzerinde bir süreçte pandemi ile mücadele ediyoruz. İnsanlarımız artık yoruldu, bıktı yeniden sosyalleşebilmenin yöntemlerini ve modellemesini artık bizlerde vatandaşımıza sunmak istiyoruz. Malum yarın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayacağız ve öncesinde de hoş bir sürpriz oldu Burdur’a sağ olsun Kulüp Başkanımız, Kulüp yöneticimiz ve arkadaşlarımız lokal da olsa bizi Klasik Mercedeslerle buluşturdu ve Burdur’umuza farklı bir heyecan getirmeye çalıştık. Daha büyük organizasyonlara biz ev sahipliği yapmaya hazırız. Zira hayatın içinde farklı renklere bence ışık tutmak lazım. Vatandaşlarımızın farklı alanlara yönelebilmesi lazım. Böyle bir ilginin oluşacağını düşünüyorum o anlamda da biz Burdur olarak ev sahipliği yaparak yeni bir etkinliğe imza atmayı isteriz. ” dedi.

Classic Mercedes Kulübü Başkanı Fuat Süslü “Bu yıl büyük toplantımızı pandemi nedeni ile yapamadık. Maalesef yasaklara takılır diye takvim oluşturmadık. Sağ olsun Belediye Başkanımızla irtibata geçerek bizim için böyle Burdur ilimizde bir toplantı düzenleyebileceğimizi söyleyince bizde çok sevindik ve üyelerimize duyurduk. Sayın Belediye Başkanımız çok güzel bir ev sahipliği yaptı. Başkanımıza çok teşekkür ederim. İnşallah farklı bir zamanda farklı bir toplantımızı tekrardan Burdur’da icra etmek isteriz” diye konuştu.

Başkan Ercengiz ve beraberindekiler daha sonra alandaki klasik arabaları incelediler.

-Muhammet Fatih Başcı