GündemManşetKızlarının öldüğü yere 19 karanfil

4 ay ago

Burdur’da 7 Aralık 2016’da Burdur Belediyesi’ne ait kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitiren MAKÜ Öğrencisi Medine Gizem Çakal’ın (19) babası Ömer Çakal “3 yıldır adalet arıyoruz” dedi.

Kazada ihmali olduğu iddiasıyla kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunan Ömer Çakal suç duyurusu hakkında da şu ana kadar bir işlem yapılmadığını iddia etti.

Suç duyurusu hakkında bilgi almak için Burdur Adliyesine gelen Baba Ömer Çakal ve anne Teslime Çakal daha sonra kazanın meydana geldiği yere 19 karanfil bıraktı.

Baba Ömer Çakal; “üç yıldır Burdur’da adalet arıyoruz. Bu üç yılda çok yıprandık. Ama kazanın meydana geldiği caddede üç yıl boyunca hiç bir şeyin değişmediğini fark ettik” dedi.

Çakal; “kızımı yetersiz ehliyetle kullandıkları kamyonla öldürenler kamuda görevine devam ediyor. Cumhuriyet Savcılığı’na verdiğimiz suç duyurusunda 1 yıldır halen daha bir gelişme olmadı. Halen soruşturma aşamasında. Kızımızı kaybetmenin acısını hala yaşıyoruz. 7 aralıkta kızım öleli 3 yıl olacak. Adalet bu kadar yavaş işlememeli. Kızım kara toprağa girdi ama herkes işine gücüne devam ediyor.  Adaleti bulmamız için ne yapmamız lazım” diye konuştu.

DHA’ya konuşan Çakal şunları söyledi: “kızımın ölümünden sonra bizim ocağımız söndü. Ben işimi bıraktım. Eşimin akciğerine pıhtı attı tedavi görüyor. Gizem’in vebalini alanlar halen daha koltuğunda oturmaya devam ediyor. Burdur Belediyesi veya Burdur bizim karşımızda taraf olmamalı. Biz terörist değiliz. bizim kızımız gurbette ilim irfan öğrenmeye giderken şehit oldu. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Koltukta oturmakla bu işler olmuyor ya da Caddeler insanlar için demekle bu işler olmuyor. Bu çağda böyle ölümler olmaması lazım. Gizem’in vebalini alanları Allah’a havale ediyoruz.”

Burdur’da 7 aralık 2016 günü Halk pazarı Caddesi’nde meydana gelen trafik kazasında Ramazan Altınsoy’un kullandığı Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait kamyon MAKÜ Öğrencisi Medine Gizem Çakal’a çarpmış, Çakal olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Burdur 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada şoför Ramazan Altınsoy 25 ay hapis cezasına çarptırılmış bu ceza daha sonra 15 bin 200 lira para cezasına çevrilerek bu bedelin 24 eşit taksitte ödemesine karar verilmişti.

Kodlama : SadeMedia Interactive