Burdur Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği’nde görevli polisler 80 saatlik sokak kısıtlamasında sokak hayvanlarının beslemesini yaptı.

İçişleri Bakanlığı’nın Çevreye, doğaya ve hayvanlara karşı işlenen fiillerin arttığı, özellikle hayvanlara karşı kötü muamele (dövme, eziyet vb.) olayların sıklıkla gerçekleştiği, hayvanları kullanmak sureti ile işlenen suçların önlenmesi, sorumlular hakkında adli ve idari işlem tesis edilerek takip ve koordinasyonunun sağlanması amacıyla oluşturulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği’ne bağlı polis memurları 80 saatlik sokak kısıtlamasında da kentin 15 farklı noktasındaki sokak hayvanlarının beslemesini yaptı.

Burdur’da Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği’nin geçen yıl Temmuz ayında kurulduğunu söyleyen Asayiş Şube Müdürü Fatih Mehmet Tan, “arkadaşlarımız farklı noktalarda sokak hayvanlarının beslemesini yapıyor. Aynı zamanda Hayvan Durum İzleme (Haydi) mobil uygulamamız üzerinden hayvanlara karşı işlenen suçlarda, çevre ve doğaya karşı işlenen suçlarda vatandaşlarımız ihbarda bulunarak anında ekiplerimizin müdahale etmesini sağlayabilirler” dedi.

Tan, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği’nin kuruluşundan bu yana sokak hayvanlarına karşı işlenen suçlarla ilgili olarak 3 adli işlem ve 4 idari işlem uygulandığını kaydetti.