Türkiye genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Burdur’da vatandaşlar, evlerine en yakın camiye giderek Cuma namazını kıldı.

Burdur’da İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kapsayan 82 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı’nın vatandaşların araç kullanmaksızın kendilerine en yakın camiye Cuma namazı için gidip gelebileceklerini açıklamasının ardından sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan 23 Nisan 2021 Cuma günü Burdurlu vatandaşlar, cuma namazı için evlerine yakın camilere giderek namazını kıldı.

Koronavirüs ile mücadelede alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kapsayan 82 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması dün akşam saat 19.00 itibariyle başladı. Pazartesi sabahı 05.00’te sona erecek kısıtlama ile ilgili yapılan bilgilendirmede tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının Cuma günlerine denk gelmesi halinde vatandaşların araç kullanmaksızın kendilerine en yakın camiye Cuma namazı için gidip gelebilecekleri belirtilmişti.

-Muhammet Fatih Başcı