EğitimManşetKira sorunu nedeniyle geçici kapatılan, Özel Alpaslan Ali Can Koleji yürütmeyi durdurdu

5 sene ago

Şehrimizde faaliyet gösteren Özel Alpaslan Ali Can Koleji, ‘yeni kira sözleşmesi ibraz edilmediği’ gerekçesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı geçici kapatma kararına karşı açtığı davayı kazandı, yürütmeyi durdurma kararı alındı.Ali Can Koleji yönetiminden yapılan açıklamada; İdare Mahkemesi tarafından geçici kapatma kararı hakkında yürütmeyi durdurma kararı alındığı belirtilerek, okulun faaliyetlerine devam ettiği, öğrenci kayıtları başta olmak üzere diğer çalışmaların sürdüğü kamuoyuna duyuruldu.

Alpaslan Ali Can Koleji Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklaması şöyle:

“Burdur ilinde 15 yıldır e ğitim alanında faaliyet gösteren ve eğitim ve öğretim olarak Burdur’a önemli katkılar sağlayan, Burdur’un eğitim alanında Türkiye birinciliklerinde önemli pay sahibi olan Özel Alpaslan Eğitim kurumları hakkında, Burdur Milli Eğitim Müdürlüğünün 15 günlük kapatma işlemi yargıdan döndü. Isparta İdare Mahkemesi tarafından kapatma işleminin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi.

Bilindiği gibi, Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni kira sözleşmesi ibraz edilmediği gerekçesiyle soruşturma açılmış, soruşturma aşamasında yasal ve gerekçeli savunmalarımız göz ardı edilerek, Okul hakkında 15 günlük geçici kapatma cezası verilmiş ve bu karar ilgili müdürlük tarafından uygulanmıştı. Şirket Avukatımız tarafından, söz konusu işlem ile ilgili yürütmenin durdurulması talepli, işlemin iptali yönünde dava açılmış olup söz konusu talepler yerinde görülerek, bu konuda mahkeme tarafından yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir. İdare Mahkeme tarafından verilen karar gereğince, kapatma işlemi ortadan kalkmış ve okulun önceki durumu korunmuştur.  Okulumuz, normal eğitim ve öğretim faaliyetine devam etmekte olup, öğrenci kayıtları ve diğer eğitim ve öğretim konusundaki çalışmaları devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive