Burdur’da Kick Boks branşı 6 kadın antrenöre emanet. Burdur’a 2008 yılında gelen Kick Boks Antrenörü Deniz Sögü Koç, Burdur’a Kick Boks branşını sevdirdi. Yaklaşık 1200 lisanslı sporcunun Kick Boks yaptığı kentte Deniz Sögü Koç, öğrencilerinden 5’inin de birinci kademe antrenör olmasını sağladı.

İzmir’den 2008 yılında Burdur’a gelen Kick Boks Antrenörü Deniz Sögü Koç önceleri gönüllü olarak Halk Eğitim Merkezi bünyesinde verdiği kurslarla kenti bu sporla tanıştırdı. Koç, daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün  Antrenörü olarak daha geniş kitlelere bu sporu sevdirdi. Koç’un öğrencileri Ulusal ve Uluslararası turnuvalarda bir çok derece elde etti. Koç’un 5 kadın sporcusu da birinci derece antrenör olarak Kick Boks’a yeni yetenekler kazandırıyor.

Deniz Sögü Koç “2008 yılında İzmir’den Burdur’a geldiğim zaman kentte Kick Boks sporu yoktu. Gönüllü olarak bu sporu başlattım daha sonra Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bu sporu devam ettirdim. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Kick Boks antrenörü olarak başladıktan sonra yaptığımız çalışmalarla 1200 civarında lisanslı sporcumuz oldu” dedi.

Koç şunları söyledi; “bu dönemde Burdur iline 5 tane bayan antrenör kazandırdık. Bayan antrenör olması benim açımdan da gurur verici, çok güzel bir duygu. Bayanların daha istekle ve azimle bu işe sarılmaları çok güzel. Tabiki erkek antrenörlerimiz de olacak ama bayanlar daha hızlı çıktı.” 

Koç “Bayan antrenörler temelden gelme antrenörler. Temelden bu işi yaparak geldiler. Antrenörlerimizin içinde Dünya karmasında derece yapan diğer uluslararası turnuvalarda derece yapanlar var. Hem bayanların anaç tavırları, hem daha sıcak yaklaşımlarından dolayı Kick Boks Burdur’da daha emin ellerde. Sporculara hem Kick Boks yaptırmak, hem annelik yapmak hem yol göstermenin daha farklı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kadın Antrenörlerden Dünya ikincisi Gökçe Nur Tarhan ise; “Kick Boks’a başlayalı 7 yıl oldu. Uluslararası turnuvalarda derecelerim var. İki yıl önce birinci kademe antrenörlük belgemi aldım. Kendim gibi başarılı sporcular yetiştirmek istiyorum. inşallah bunu başarabilirim” dedi.

Milli Takımda mücadele eden Elif Aynur’da “10 yıldır Kick Boks branşında spor yapıyorum. Ulusal ve Uluslararası turnuvalarda derecelerim var. Kendimi bu sporda buldum. İki yıldır aynı zamanda antrenörlükde yapıyorum. Deniz Hocamın desteği ile başarılı, disiplinli ve erdemli sporcular yetiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Antrenör Büşra Ceylan’da “10 yıldır Kick Boks yapıyorum. Yaklaşık 5 yıldır antrenörlük yapıyorum. Sporcularımın da Türkiye dereceleri var. Kendimiz gibi iyi, başarılı sporcular yetiştirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.