KültürManşetKİBYRA’nın ÖNÜ AÇIK (Gölhisar’ın eniştesi Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş 23 Eylül’de Burdur’a geliyor)

3 sene ago

AK Parti’nin en önemli isimlerinden biri olan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 23 Eylül 2017 Cumartesi günü ilimize geliyor.

Kabinenin ağır toplarından, Başbakan Yardımcısı iken son kabine revizyonunda Kültür ve Turizm Bakanı olan Kurtulmuş, bilindiği gibi; Burdur’u yakından bilen, tanıyan siyasetçilerden biri… Eşi Sevgi Kurtulmuş’un Gölhisar’lı olması dolayısıyla Burdur ile, ilimizin sorunlarıyla, MAKÜ ile yakından ilgilenen Numan Kurtulmuş, yine kapsamlı bir Burdur ziyaretine hazırlanıyor.

“Burdur’un, Gölhisar’ın eniştesi” olarak bilinen Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı kimliğiyle ilk kez yarın Burdur’a geliyor. Hatırlanacağı gibi; Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanlığına getirilmesi, ilimiz açısından da bir fırsat olarak değerlendirilmiş, memnuniyetle karşılanmıştı… Burdur’un zengin ve tarih kültür birikimine sahip olması, bünyesindeki doğal ve tarihi güzellikleri turizme kanalize edebilme potansiyeli taşıması, Kültür ve Turizm Bakanlığına da Burdur’un bu zenginliklerini yakından gelen bir ismin getirilmesi, ilimiz için ayrı bir şans oldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş’un yarın gerçekleştireceği Burdur programında, Gölhisar ilçesindeki Kibyra antik kenti ayrı bir yer tutuyor… Son yıllarda arkeoloji dünyası başta olmak üzere adından sıkça bahsettiren, müthiş bir kültür turizmi potansiyeli taşıyan, kazı çalışmalarıyla şöhreti giderek artan Kibyra antik kentini ziyaret edecek olan Bakan Kurtulmuş’un Kibyra ile ilgili çalışmaları hızlandıracağı tahmin ediliyor.

Kibyra’nın Bakan Kurtulmuş döneminde sıçrama yapması, başta tanıtım faaliyetleri olmak üzere Kibyra’ya daha çok ziyaretçi çekilmesi hedefi doğrultusunda, bölgede turizmin gelişmesi için alt yapı çalışmalarının, yatırımların çoğalması bekleniyor.

Yeni dönemde, Kültür ve Turizm Bakanlığına Numan Kurtulmuş’un getirilmesiyle birlikte, Kibyra’nın önünün açık olduğuna dair öngörüleri doğrulayan işaretler, sinyaller de gelmeye başladı. Kurtulmuş’un 23 Eylül tarihindeki Burdur gezisinde, Kibyra antik kenti farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bakan Kurtulmuş ile birlikte ülkemizde görev yapan Büyükelçiler de Kibyra’ya gelerek antik kentte incelemelere, düzenlenen etkinliklere katılacak. Cumartesi gecesi ‘hızlı atların ve gladyatörlerin’ kenti Kibyra, özel bir sanat faaliyetine ev sahipliği yapacak. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 23 Eylül 2017 Cumartesi akşası saat 20.00’de “Senfonik Türküler” konseri verecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği bu konser organizasyonu, Kibyra antik kentini tanıtma çalışmalarına ayrı bir renk katacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive