İlçeKültürManşetKİBYRA için büyük fırsat (Karşılama Merkezi ve Ören Yeri Düzenlemeleri yapım ihalesi gerçekleşti)

2 sene ago

İlimiz Gölhisar ilçesindeki Kibyra antik kentinin potansiyelini ortaya koyacak, Kibyra’yı kültür turizminde önemli bir yere taşıyacak olan bir yatırım hayata geçiriliyor. Kibyra antik kenti Karşılama Merkezi ve Ören Yeri Düzenlemesi projelerinin yapım ihalesi gerçekleşti.

Gölhisar Kibyra’yı ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek olan merkez yaklaşık 6 milyon lira’ya malolacak. Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, Gölhisar’ın geleceği, Kibyra’nda turizmin gelişmesi için büyük önem taşıyan Karşama Merkezi ve Ören Yeri düzenlemelerini sosyal medya paylaşımlarında kamuoyuna duyurdu.

Başkan Canural, “KİBYRA ANTİK KENTİ İÇİN 2. BÜYÜK MÜJDE” başlığıyla yaptığı açıklamada; “Gölhisar Turizmi açısından en büyük çekim merkezi olan Kibyra Antik Kentimize gelen yabancı ve yerli turistlerimizin daha rahat ziyaret yapabilmeleri için tasarlanan Karşılama Merkezi ve Ören Yeri Düzenlemesi Projelerinin yapım ihalesi nihayet gerçekleşti.

Yapılacak olan karşılama merkezinde otopark, sesli rehberlik, kafeterya, hediyelik eşya satış, yöresel el sanatları, çok amaçlı salon, sergileme/kent maketi, sinevizyon salonu, ilk yardım odası, mescit, bebek bakım ve emzirme odası gibi birçok sosyal alan olacak. Bunun yanında ziyarete gelen turistler ring araçlarla antik kente taşınacak. Yaklaşık 6.000.000 TL ye malolacak projeyle birlikte ilçemiz turizmi büyük yükselişe geçecek. Bu projenin gerçekleşmesini sağlayan değerli büyüğümüz Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve emeği geçen herkese ilçe halkım adına şükranlarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive