Burdur’da güvenlik güçleri tarafından İl genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.

 Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmada, Burdur ili, Ağlasun İlçesi, Mamak Köyü Kızılsuluk  mevkiinde ormanlık alan içerisine yasadışı kenevir ekimi yapıldığı duyumu alındı.

 Alınan duyum üzerine Mamak köyü Kızılsuluk mevkiinde 13 Ağustos 2020 günü saat:12.30 sıralarında Burdur İl J.K.lığı tarafından icra edilen operasyonda,  M.P., H.P., A.K. ve İ.K. isimli şahısların evlerinde ve arazilerinde yapılan adli arama sonucunda  (96) Kök kenevir Bitkisi, (3) adet ruhsatsız av tüfeği, (2) adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi. 

Burdur Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli işlemlerin tamamlanmasına müteakip Şüpheli H.P. ve A.K. isimli şahıslar ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı.  M.K. ve İ.K. isimli şahıslar ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Burdur E Tipi kapalı cezaevine gönderildi.