İlçeManşetKenevir operasyonunda tarihi eserler de bulundu

2 sene ago

‘Tarih ve kültür kenti Burdur’da Jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılığı ile yasadışı uyuşturucu madde yeşitiştiricilerine karşı açtığı amansız mücadele kesintisiz sürüyor.

İlimiz Bucak ilçesi Kuşbaba köyü’nde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 61 kök Hint kenevirinin yanı sıra bazı tarihi eserler de ele geçirildi. Valilik’ten yapılan açıklama şöyle:

“Huzur kenti ilimizde güvenlik güçlerimiz tarafından, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için emniyet ve asayiş hizmetlerine kapsamlı bir şekilde aralıksız devam ediliyor.

Bu kapsamda yapılan çalışmalarda Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından; Bucak İlçesi Kuşbaba Köyü’nde E. K. isimli bir şahısın serasında ve bahçesinde yasadışı ekim (kenevir bitkisi) yaptığı duyumu alındı. Alınan duyum üzerine İl Jandarma Komutanlığımıza bağlı ekipler tarafından adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Bucak İlçesi Kuşbaba Köyü’nde E.K. isimli şahısın ev, eklenti, bahçe ve serasında yapılan aramada; (61) kök kenevir bitkisi, (15) adet bronz sikke, (1) adet kandil, (1) adet yüzük, ve (3) adet metal obje ele geçirildi.

Ele geçirilen kenevir bitkileri, C. Savcısının talimatı ile Bucak İlçe J. K. Lığı ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince olay yerinde imha edilmiş ve diğer tarihi eserlere el konulmuş olup, şüpheli E.K. gözaltına alındı.

Güvenlik güçlerimiz tarafından ilimiz genelinde, emniyet ve asayiş hizmetlerine yönelik çalışmalara 24 saat aralıksız, azim ve kararlılıkla devam ediliyor.”

Kodlama : SadeMedia Interactive