TBMM İdari Amiri Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur’da vakaların arttığına dikkat çekerek vatandaşları aşı olmaya davet etti.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, “Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan haritaya göre geçtiğimiz hafta Burdur’da yüz binde 38,55 olan vaka oranı, bu hafta maalesef 65,15’e yükseldi. Herkesin önlemlerden bıktığının farkındayım ama bu kadar kontrolsüz açıldığımız bir dönemde, daha bulaşıcı bir varyant baskın hale gelirken, aşılar da tam korumaya başlayacakken, bu hastalığa yakalanmanın manası yok. Göz göre göre hasta olmayalım, hasta etmeyelim, pişman olacağımız hatalar yapmayalım.Pandemi henüz bitmedi!Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için; Hızla ve mutlaka aşı olunmalı.”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Nerdeyse tüm önlemlerin kaldırıldığı, toplumsal hareketliliğin üst seviyede yaşandığı ve tüm ülkenin rehavete kapıldığı ülkemizde 4. bir zirve yaşanma olasılığı oldukça yüksek görünüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan haritaya göre geçtiğimiz hafta Burdur’da yüz binde 38,55 olan vaka oranı, bu hafta maalesef 65,15’e yükseldi. Herkesin önlemlerden bıktığının farkındayım ama bu kadar kontrolsüz açıldığımız bir dönemde, daha bulaşıcı bir varyant baskın hale gelirken, aşılar da tam korumaya başlayacakken, bu hastalığa yakalanmanın manası yok. Göz göre göre hasta olmayalım, hasta etmeyelim, pişman olacağımız hatalar yapmayalım.Pandemi henüz bitmedi!Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için;• Hızla ve mutlaka aşı olunmalı.• Bilimsel olarak hiçbir dayanağı bulunmayan hurafelere inanmayalım• Kapalı mekânda misafir kabul etmeyelim,illa edeceksek maskelerinizi çıkarmayalım.• Toplu taşıma araçları ile şehirlerarası yolculuk yapacaksanız iki maske üst üste takmayı unutmayın.•Hastanede yatan hastalarımızın %97 sini aşısız vatandaşlarımızın oluşturduğunu unutmayalım.” ifadelerini kullandı.