GenelKemal Arslan, KENT KONSEYİ genel kurul çağrısını yineledi

5 sene ago

YILAN HİKAYESİNE DÖNEN KENT KONSEYİ’NDE BELEDİYE BAŞKANINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ! BURTÜKODER ve Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan, Burdur Kent Konseyi’nde acilen genel kurul yapılması gerektiğini belirterek, kongre çağrısını yaptığı basın açıklamasıyla yineledi.

Kemal Arslan’ın konu hakkındaki açıklaması şöyle:

“Burdur’da yılan hikayesine dönen Kent Konseyi 2.5 aydır fesih olmuş bir halde, hukuksuz biçimde adeta işgal altındadır.

Mevzuatı bilmediği gibi okuduğunu da anlamayanlar, uyarılarımızı dinlemedikleri gibi Bakanlık görüşünü de yok saymaya kalkan bir aymazlık içinde, Kent Konseyini işgal etmektedirler.

Bakanlık görüşünü de ekleyip, 01.9.2015 günü 25683 sıra numarasıyla Belediye kayıtlarına geçirdiğimiz yazımızla; Olayın sürüncemede bırakılmadan, Burdur Belediye Başkanını, fiilen boş durumda ki Burdur Kent Konseyini olağanüstü genel kurul toplantısına götürme görevini yerine getirmeye davet ettik.

Kendisini Kent Konseyi Başkanı ilan etmeye kalkışan zat, 2.5 aydır sürdürdüğü işgali devam ettirmek  amacıyla Bakanlık görüşünü anlamadığını ifade edip, yeniden yorumlanması talebinde bulunmuş ise de  bu girişim Burdur Valiliğince durdurulmuş, oyun bozulmuştur.

Aracılığınız ile Burdur Belediye Başkanına 01.9.2015 günü yaptığımız çağrıyı yineliyor, yeni hukuki süreçlere meydan verilmeden, 2,5 aydır sürdürülen fiili işgale son verilip, Burdur Kent Konseyini biran önce olağan üstü seçimli genel kurul toplantısına götürmeye çağırıyoruz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive