Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını yitiren dört kişi Burdur’un Altınyayla İlçesi’nde toprağa verildi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, Süleyman Kılınç’ın kullandığı 07 ACK 674 Plakalı otomobil Seydikemer’in Dont mahallesinde karşı yönden gelen Süleyman Sazboğaz yönetimindeki 07 PY 619 plakalı kamyonla çarpıştı. Kazada otomobilde bulunan Burdur’un Altınyayla ilçesi eski belediye başkanları Süleyman Kılınç (66) ve Mevlüt Şimşek (57) ile Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Demirayak ve Ünal Karapınar olay yerinde yaşamlarını yitirdi. Kamyon şoförü Süleyman Sazboğaz ise kaldırıldığı hastane de yaşamını yitirdi.

Kazada yaşamlarını yitiren dört kişi için Altınyayla İlçesi Güreş sahasında cenaze töreni düzenlendi. Törene Burdur Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Altınyayla Kaymakamı Kübra Teymur, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve ölenlerin yakınları katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Eski Belediye Başkanı Mevlüt Şimşek ve Prof.Dr. Kenan Demirayak ilçedeki Hacıyaran Mezarlığında, Eski Belediye Başkanı Süleyman Kılınç Sorkuncuk mezarlığında, İş İnsanı Ünal Karapınar ise Havıtlık mezarlığında toprağa verildi.