İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda tüm il ve ilçelerde eş zamanlı olarak “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile genel Pandemi denetimleri yapıldı.

Bu kapsamda İlçelerde yapılan denetimlere başta kaymakamlar olmak üzere ilçe/belde belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının ilçe yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, ilçe meslek odaları, ilçelerdeki genel kolluk birimleri bizzat katıldılar.

Pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber/kuaför/ güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve şehir içi şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları ve bilumum yaşam alanlarını kapsayacak (plajlar, cadde, ve sokaklar) şekilde yapılan denetimler, İl merkezinde yapıldığı gibi benzer şekilde tüm ilçelerde yapıldı.

İlimiz ve ilçelerinde kesintisiz ve süreklilik arz edecek şekilde yapılmaya devam edecek Pandemi denetimleriyle, işyeri sahipleri ve hizmet sağlayıcılarla bütün vatandaşlarımızın bilinçlendirilmeleri ve uygulanan tedbir ve kurallara en üst seviyede uymaları amaçlanıyor.