Burdur’un Ağlasun ilçesinde kayıp hayvanlarını aramak için Akdağ’a çıkan Şöhret Akpınar  (30) ve akrabası Emre Pediz (16), karda kayıp, kayalık alana düşerek yaralandı. Gece görüşlü Jandarma Helikopteri ile bulundukları yerden alınan yaralılar Burdur Devlet Hastanesi’ndeki tedavilerinin adından taburcu edildi. 

Ağlasun’da yaşayan Şöhret Akpınar ve akrabası Emre Pediz, kayıp hayvanlarını bulabilmek için 2276 metre yüksekliğindeki Akdağ’a gitti. Saat 15.00 sıralarında arama yaptıkları 2000 rakımda bulunan Sakarca Mahallesi Öküz Çukuru mevkisinde karda kayan Şöhret Akpınar ve Emre Pediz, kayalık alana düştü. Yaralanan Akpınar ve Pediz, yanlarındaki cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp, yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Dağlık olan ve araçla ulaşımın mümkün olmadığı bölgede  Ağlasun İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri koordinasyonu sağladı. İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Burak Akyüz koordinesindeki ekipler çobanların düştüğü alana yürüyerek ulaştı.  

İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Başaklıgil’in girişimleri ile olay yerine Aydın Jandarma Filo Komutanlığı’ndan gece görüşlü Jandarma Helikopteri talep edildi.  Olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan Yaralı çobanlar helikopterle olay yerinden alındı. Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavileri tamamlanan Şöhret Akpınar ve Emre Pediz buradaki tedavilerinin ardından taburcu edildi.