Burdur’da yaşayan vatandaşlar güne kar yağışıyla uyandı. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı vatandaşlara zor anlat yaşattı. Kar yağışı nedeniyle başta şehir merkezi olmak üzere Burdur-Karamanlı karayolu, Burdur-Isparta karayolu ve Burdur- Antalya Karayolu’nda birçok maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken zaman zaman trafikte aksamalar oldu. Kar yağışıyla birlikte Burdur’da kartpostallık görüntüler de ortaya çıktı.

Burdur kent merkezi mevsimin ilk karının yağmasıyla birlikte beyaza büründü. Evlerin çatıları, araçların üzeri, yollar ve ağaç dallarında biriken kar uzun zamandır kar bekleyen kent sakinlerini mutlu etti. Kenti beyaz örtüyle kaplayan kar, doyumsuz manzaralar da ortaya çıkardı.

Kar manzarasını gören vatandaşlar öz çekim yapmayı ihmal etmedi.

Kar yağışıyla birlikte başta kent merkezi olmak üzere Burdur-Karamanlı karayolu, Burdur-Isparta karayolu ve Burdur- Antalya Karayolu’nda birçok maddi hasarlı trafik kazası meydana gelirken zaman zaman trafikte aksamalar oldu.

Belediye ekipleri ve Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri yollarda tuzlama ve küreme çalışması yaparken Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de zor anlar yaşayan vatandaşlara yardımcı oldu.

Muhammet Fatih Başcı