GündemManşetSağlık KARANTİNAYA ALINAN ASKER SAYISI ARTIYOR

3 ay ago

BURDUR 58’inci Piyade Er Eğitim Alayında bazı askerlerde Covid-19’a rastlanması sonucu karantinaya alınan asker sayısı hızla artıyor.

Burdur 58’inci piyade Er Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası’nda 23 askerin Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından bunlarla temaslı olduğu tespit edilen 221 asker Mehmet Akif Erosy Üniversitesi İstiklâl Yerleşkesi’ndeki Asımın Nesli Yurdu’na yerleştirilerek karantinaya alındı.

Yapılan çalışmalar sonucu pozitif vakalı askerlerle teması olduğu tespit edilen ve Fereli Sinan Efendi Yurdunda karantinaya alınan 228 askerle birlikte toplam 449 asker karantinaya alınmış oldu.
Öte yandan iki kişide Covid-19’a rastlanması sonucu Karamanlı İlçesi Bademli Köyü karantinaya alınarak giriş çıkışlara kapatıldı.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bademli Köyümüzde 2 vatandaşımızda Covid 19 vakasına rastlanmış ve hastalığın çoğalmasını önlemek amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Bademli Köyümüz Karantinaya alınmıştır. Tarımsal faaliyetler kontrollü bir şekilde devam edecektir.Köyün ana girişinde bulunan Jandarma ekiplerimiz ve İlçe Tarım Müdürlüğü personeli kayıt kontrolü ile çiftçilerimiz arazilerine gidip gelebileceklerdir. Burdur ve İlçelerimizde hızla artış gösteren bu hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla lütfen Temizlik, Maske ve Mesafe kurallarına uyalım. Bademli Köyümüze geçmiş olsun” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive