Karamanlı ilçesinde, bir mermer ocağının pasalarının döküldüğü alanda görülen büyük çatlak ve yarıklar halk arasında endişeye yol açtı. İlçede çobanlık yapan Hamit Karakaya’nın fark ettiği durum üzerine Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

Başkan Selimoğlu, ilçe merkezine oldukça yakın olan bu alanın, özellikle 2. ve 3. etap TOKİ konutlarının hemen üst kısmında ciddi çatlak ve yarıkların oluştuğunu belirtti. Selimoğlu, “Yaklaşık 150-200 metrelik alanda büyük toprak kaymaları ve yarıklar gözlemledik. Bu durumun nedenini kesin olarak bilmiyoruz ancak yer altındaki su kaynakları ya da mermer pasalarının basınç etkisi olabileceğini düşünüyoruz. Konuyla ilgili detaylı bir inceleme başlatacağız” dedi.

Burdur'da Hayvan Hakları Savunucuları Uyardı: 'Ötanazi Yasası Sorunları Çözmez, Katliamı Getirir!' Burdur'da Hayvan Hakları Savunucuları Uyardı: 'Ötanazi Yasası Sorunları Çözmez, Katliamı Getirir!'

Mermer pasalarının çok büyük miktarda döküldüğünü ve bunun ciddi tehlike arz ettiğini ifade eden Selimoğlu, “Olası bir sel felaketinde, yerleşim alanının sadece 300 metre uzaklıkta olduğunu göz önünde bulundurarak acil önlem almamız gerekiyor” diye konuştu.

Olayı fark eden çoban Hamit Karakaya ise durumu hemen Başkan Selimoğlu’na bildirerek tehlikenin büyümesini önledi. Başkan Selimoğlu’nun jandarmaya haber vermesi üzerine ekipler bölgede çalışma başlattı.

Kaynak: Haber Merkezi