Geçen hafta Manavgat’ta çıkan yangın farklı bölgelere yayıldı ve birçok yerleşim yerini küle döndürdü. Bununla birlikte büyük mağduriyet yaşayan bölge halkına bir yardım eli de Karamanlı’ dan geldi.

“YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu’nun geçtiğimiz günlerde “Her can, bir can için yardım elini uzatsın” sloganıyla başlatmış olduğu yardım kampanyasına, Karamanlı halkından büyük destek geldi.

Başkan Selimoğlu’nun, ayrıca mağdur olan bölge halkı için nakdi destek toplanması yönünde bulunduğu çağrıya da vatandaşlar kayıtsız kalmadı. Yaptığı yazılı açıklamada, Karamanlı Belediyesi tarafından Manavgat için 63 bin 257 lira nakdi destek toplandığını ifade eden Başkan Selimoğlu, yapılan yardımların gerekli mercilere gönderildiğini belirtti.

Selimoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Karamanlı Belediyesi olarak başlatmış olduğumuz nakdi destek kampanyasına 173 vatandaşımız tarafından 60 bin 290 lira, 3 vatandaşımız tarafından da 300 avro destek sağlandı. Karamanlı Belediyesi olarak bizler bu bağışı Antalya Valiliği’nin Manavgat için açmış olduğu yangın hesabına gönderdik. Böylesine zor günlerde bir nebze de olsa merhem olabilirsek ne mutlu bize. Bu günleri hep beraber aşacağız, yaraları birlikte saracağız. Mağdur olan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Bu zor günlerin bir an önce bitmesi en büyük arzumuz.”

-KaramanlıHaber