İlçeManşetKaramanlı’da toplu konut sevinci

2 sene ago

Burdur’da ilçelerimizde toplu konut yatırımları atağı devam ediyor. İlimiz batı koridorundaki Karamanlı ilçesine 283 konut inşa edildi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Karamanlı İlçesine yapılan 1. etap 283 toplu konutun kura çekimi dün gerçekleşti.

Vali Şerif Yılmaz, ilimiz Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Reşat Petek’in de katıl- dığı programda, 283 kişi ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Vali Yılmaz konuşmasında; “Burdur göç veriyor deniliyor. Burdur’un nüfusu art- mıyor deniliyor. Doğrudur. Eğer; siz insanların barınacağı evi yapmazsanız, barınacak bir yer arar. Eğer siz insanların karnını doyuramazsanız, karnını doyuracak bir yere gider. Eğer siz insanlarımızın yaşadığı yerin alt yapısını yap- mazsanız alt yapısı iyi olan yere gider. Yıllarca onun için gitti. Ama artık çok şükür Burdur’umuzun birçok ilçesinde TOKİ tarafından ya- pılan konutlar var. Bugüne kadar derme çatma yerde yaşıyor idik. Bugün hamd olsun musluğunu açtığımızda sıcak suyu olan muasır medeniyet seviyesini yakalamış, onun gereklerine uygun konutlar yapılıp insanlarımızın hizmetine veriliyor.” dedi.

Burdur’da kırsal alandaki alt yapı çalışmalarını değerlendiren Vali Yılmaz, “insanlarımızın doğduğu yerde karnını doyur- doyurması birinci önceliğimiz. Bunun hayata geçirilmesi için bu alt yapıları yaparsanız, in- sanlar burada üretim yapar, burada çalışır, ça- lışan da emeğinin karşılığını alır, ürettiği ürünü satabilir. Biz şehirlerimizin de gelişmesini, kal- kınmasını, köylerimizin de gelişmesini ve kalkınmasını istiyoruz”şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive