Burdur’un Karamanlı ilçesinde 2 milyon 398 bin 800 TL’lik proje çalışması onaylandı. Karamanlı Kadınları Kırsal Ekonomiye Çiçek Açtırıyor projesiyle 4 bin 32 metrekarelik kesme çiçek ve süs bitkisi serası yapılacak.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, BAKA’dan SOGEB projesinin onaylandığını duyurdu.

Projenin detaylarından bahseden Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, “2 Milyon 398 Bin 800 TL’lik bir proje çalışmamız var 2 Milyon 110 Bin 944 TL’lik hibe ile kesme çiçek sera projemizi yapacağız.” dedi.

Proje adı Karamanlı Kadınları Kırsal Ekonomiye Çiçek Açtırıyor olan projede 4 Bin 32 metrekarelik kesme çiçek ve süs bitkisi serası yapılacak.

Karamanlı’ya hayırlı olsun sözleriyle açıklamada bulunan Başkan Fatih Selimoğlu şunları söyledi;

“Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına hazırladığımız SOGEB ( Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı) Projemiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarağından onaylandı ve BAKA İle Sözleşme İçin hazırlıklar tamamlanıyor. Yüzde 80 Hibe ve yüzde 20 Belediyemiz katkısı ile yapılacak olan Seramızda Kadınlarımız Kesme Çiçek ve Süs Bitkisi üretimi yaparak hem Ekonomiye Katkı sağlayacaklar hem de İlçemizin gelişmesine katkı sağlayacaklar. SOGEP Projemizin Onaylamasını sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Burdur Valimiz Sayın Ali Arslantaş’a, AK Parti İl Başkanımız Sayın Volkan Mengi’ye, Milletvekillerimiz Sayın Bayram Özçelik’e, Kaymakamımız Sayın Emirhan Arıkan’a, BAKA Genel Koordinatörü Sayın Volkan Güler’e ve BAKA Çalışanlarına, Projeyi Ücretsiz Hazırlayan ve Proje Ortağımız AFİŞ Danışmanlık Sahibi Sayın Önder Çelik’e ve Personellerine , Proje Ortaklarımız Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Naciye Selimoğlu’na, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürümüz Sayın Sultan Balar’a, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme  Kooperatifi Başkanımız Sayın Medine GÜL ve Sayın Saadet Tuğrul Ay Hocamıza, Kooperatif Yönetimimize, Gökselkaya Mermer Sayın Erol Gökbayrak’a , Öz Karamanlı Nakliyat Sayın Emin Kurt’a, AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Ömür Karakaya’ya, İl Genel Meclis Üyemiz Sayın İsmail Akkaya’ya, Projeye Katılımı Destekleyen Belediye Meclis Üyelerimize, Belediye Personellerimize, Ayrıca Emeği geçen herkese şahsım, Belediyemiz ve Karamanlı Halkı adına teşekkür ediyorum. “