Karamanlı Belediyesi, büyük emekler ve eserlerin unutulmaz olduğunu bir kez daha kanıtladı. Belediye Meclisinin 06/06/2024 tarih ve 6/32 sayılı kararı ile Atatürk Ormanı Karamanlı Belediyesi Ağaçlandırma Sahası içerisinde yer alan yaklaşık 275 hektarlık sedir ormanına "Ömer Özdemir Sedirliği" adı verildi.

Gölhisar Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Aziz Dikmen oldu Gölhisar Şoförler ve Otomobilciler odası başkanı Aziz Dikmen oldu

Emekli Orman Mühendisi Ömer Özdemir'in büyük katkılarıyla, merhum Başkan Ahmet Avcıoğlu’nun liderliğinde 1996 yılında Orman Genel Müdürlüğü'nden 49 yıllığına kiralanan alanda sedir fidanları dikilerek oluşturulan sedir ormanı, Karamanlı Belediyesi tarafından büyük bir projeye dönüştürüldü. 49+51 yıl olarak planlanan proje, toplamda 100 yıllık bir süreyi kapsayacak şekilde uzatıldı.

Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Ömer Özdemir’in adı verilen sedirliğin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Selimoğlu, "Büyük emekleri olan Sedirliğe Ömer Özdemir Sedirliği adının verilmesini sağlayan tüm Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ederim. Ayrıca, cevizlik ve sedirlikte emeği geçen herkese şahsım ve Karamanlı halkı adına minnettarlığımı sunarım," şeklinde konuştu.

Bu karar ile Karamanlı Belediyesi, hem doğaya katkıda bulunan hem de önemli projelerde yer alan kişilerin isimlerini yaşatarak, onların hatıralarını onurlandırıyor.

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI