Burdur’un Yeşilova İlçesi’nde bulunan Salda Kayak Merkezi’nde yeterli kar yağışı olmayınca bu yıl kayak sezonu başlamadı.

Yeşilova İlçesi Eşeler Dağı Tınaztepe mevkiinde bulunan Salda Gölü manzaralı Salda Kayak Merkezi bu yıl kış aylarında en yalnız günlerini yaşıyor. Merkeze yeterli kar yağışı olmayınca sezon açılamadı.

Merkezde pistlerin olduğu bölgede 5 cm civarında kar bulunurken çocukların kızaklarla kaydığı bölümde ise hiç kar bulunmuyor. Geçen yıl bu dönemde cıvıl cıvıl olan merkezde şimdi sessizlik hakim.

Harun Sivrikaya isimli vatandaş “geçen yıl çocuklarımızla gelmiş ve burada güzel vakit geçirmiştik. Bu yıl maalesef yeterli kar yağışı olmaması üzücü. Burası bana göre Uludağ’dan daha güzel” dedi.

Salda Kayak Merkezi, Burdur il merkezine 77 kilometre, Salda Gölü’ ne 17 kilometre uzaklıktadır. Kayak tesisinde, en uzunu 1600 metre, en kısası 500 metre olan 5 pist, 860 metrede zirveye ulaşan iki kişilik teleski bulunmaktadır. 5-10-15-20 kilometre kayaklı koşu ve biatlon yapmaya müsait araziye sahip olan Salda Kayak Merkezi’nde kafeterya hizmetinin yanında 20 yatak kapasiteli bir otelde bulunuyor.