GündemManşetKanal 15’te konuşan Vali Hasan Şıldak’tan net mesajlar: “BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

2 sene ago

Vali Hasan Şıldak, 26 Kasım 2018 Pazartesi gecesi Kanal 15 TV’de canlı yayınlanan ‘Arka Pencere’ programına katılarak, Burdur ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Kanal 15 ekranlarında Pazartesi akşamları canlı olarak yayınlanan “Arka Pencere” programı yeni yayın sezonuna  başladı. Sergül Canıgür’ün hazırlayıp sunduğu, güncel konu ve konukların yer aldığı programın yeni sezondaki ilk konuğu Burdur Valisi Hasan Şıldak oldu.

Valilik makam odasından canlı olarak yayınlanan programda Vali Hasan Şıldak, 22 Mayıs 2018 tarihinden beri altı aylık görev süresi içerisindeki çalışmalarını, Burdur ile ilgili gözlemlerini, izlenimlerini, sorunların tespiti ve çözümlerine ilişkin görüşlerini Kanal 15 aracılığıyla kamuoyuna aktardı.

Vali Şıldak’ın açıklamalarında ‘Burdur’un turizm ile büyüme hedefi, tarım ve sanayi’de markalaşma gerekliliği ve birlikte uyum’ öne çıkan konu başlıkları oldu.

Burdur’un sahip olduğu değerlerin büyük bir potansiyel taşıdığını, bu güzelliklerin turizme kanalize edildiğinde Burdur’un sıçrama yapacağını kaydeden Vali Şıldak, öncülük ettiği, yakından ettiği Ağlasun Sagalassos bölgesi ile Salda’ya teleferik projelerinin, hazırlık çalışmalarının turizm alt yapısını güçlendirme anlamında somut adımlar olduğunu dile getirdi.

Birlikte uyuma, diyaloğa dikkat çeken Vali Şıldak, yönetim anlayışının paylaşımcı, katılımcı ilkelere, prensiplere dayandığını hatırlatarak, Burdur’da üniversite, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, bütün dinamikleriyle uyum içersinde çalışmalar yapmaya özen gösterdiğini vurguladı.

Yönetimde ve görev anlayışında il sıradaki önceliğinin iş takibi olduğunu aktaran Vali Şıldak, yönetimde önemli olan diğer noktaların vatandaşın devletten beklentisi olan güleryüz, adaletli yaklaşım, insan yerine konmak, küçümsenmemek ve işlerinin hızlı çözülmesi gibi işlevleri yerine getirmek olduğunu belirtti.

İşlerin çözüme ulaşıp ulaşmadığı konusunda takibin iyi yapılması, takibi yapılmayan her konunun yok olmaya, unutulmaya mahkum olduğunu ifade eden Şıldak, ikinci önceliğinin hedef koymak, projeler üretmek ve bunlara uygun planlı hareket etmek, üçüncü önceliğinin de istikrarlı çalışmak olduğunu bildirdi.

“Samimi, hızlı ve özverili çalışmayı” ilke kabul edebileceğini belirten Vali Hasan Şıldak, Burdur’un kültürel dokusu ve insan yapısının kendisini etkilediğini Kanal 15 izleyicisi ile paylaştı. Burdur Gölü’ndeki kurumadan, Salda Kayak Merkezi ve Salda Gölü’ne, İnsuyu Mağarası’ndaki su çekilmesinden, tarım ve hayvancılıkta yaşanan Burdur’un genel sorunlarının masaya yatırıldığı ve çözüm yollarının konuşulduğu programın sonunda Vali Şıldak, tüm Burdur halkını Burdur Valiliği bünyesinde kurulan ‘Açık Kapı’ uygulamasına dahil olup programa dahil olmasını, sorunlarını dile getirip birlikte çözüm bulmaya davet etti.

Vali Hasan Şıldak, Burdur için elini taşın altına koyan, üzerine düşen görevi yerine getiren herkese, Burdur’un Ankara’daki temsilcisi olan Milletvekillerine, bürokratlara desteklerinden ve yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Vali Hasan Şıldak, Burdur halkının devletten en hızlı ve en etkin hizmeti alabilmesi adına il’in sanayi, ekonomi, eğitim, kültür ve her alandaki gelişimi adına yapılabilecek tüm çalışmalarda Valilik olarak Burdur için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive