GündemManşetKAMİL ÖZCAN, Merkez Birliği genel başkanlığına adaylığını açıkladı (Burdur’dan Özcan’a tam destek, birliktelik, ortak mutabakat var)

2 sene ago

Son günlerde medyada ismi  Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanlığı adaylığı için geçen, Burdur’un önde gelen üretici kuruluşlarından Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Başkanı Kamil Özcan, 27 Temmuz 2017 Perşembe günü  yaptığı yazılı açıklamayla, aday olduğunu kamuoyuna  duyurdu. 17 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak olan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’ne aday olduğunu açıklayan Özcan, tarım ve hayvancılık kenti Burdur’da, bölgede sağladıkları başarıyı, bilgi birikimini ülke geneline yaymayı, sektörü daha ileri noktalara taşımayı hedefliyor.

Kamil Özcan’ın açıklaması şöyle:

“Geçtiğimiz hafta ve bu hafta yerel basınımızda, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB) genel başkanlığına adaylığım konusunda çıkan haberler doğrultusunda bu açıklamayı yapıyorum.  Burdur İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin (BDSYB) 1995 yılında kuruluşundan bu yana; kurucu üyelik, Yönetim Kurulu üyeliği ve 2007 yılından itibaren de Yönetim Kurulu Başkanlık görevlerini Burdur ve Ülke Hayvancılığı adına büyük bir gururla yaptım. Bunun yanı sıra 2002-2004 yılları arasında da TDSYMB Genel Başkanlığı yaptım.

Yönetim Kurulumuzla göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kapısı kapalı, ulaşılamaz, hesap sorulamaz ve hesap veremez Yönetim değil; her zaman kapısı açık, ulaşılabilir, hesap sorulabilen ve hesap verebilen bir Yönetim anlayışı içerisinde olduk. Kurucu üyeliği ile çıktığımız Burdur DSYB yolculuğunda başta değerli üreticilerimiz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz, Üniversitemiz, Sivil Toplum Örgütlerimiz ve personelimizle Burdur hayvancılığı için büyük bir uyum içerisinde gece gündüz demeden çalıştık. Burdur şuan süt ve damızlıkta ‘marka’ olarak adlandırılıyorsa bu ortak çalışma ve dayanışma sayesindedir.

Görev süremizde, Burdur  hayvancılığı adına ne yapılıyorsa elimizden gelen katkıyı vermeye çalıştık. Burdur’un adını hayvancılık sektörü ile tanıttık ve tanıtmaktayız. Bu sebeple de Burdurlu hemşehrilerimiz bize her zaman sahip çıktı ve destekleri ile her zaman daha çok çalışmamız için motive ettiler.  22 yıl önce adımımı attığım Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yolculuğumda, değerli üretici kardeşlerim ve İl Başkanı dostlarımın talepleri doğrultusunda 17 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak olan TDSYMB Genel Kurulunda  Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olmaya karar verdim. Bu zorlu yolda üreticilerimizin, diğer Sivil Toplum Örgütlerinin, Milletvekillerimizin, İl Başkanlarımızın, yerel basınımızın ve tüm Burdurluların kıymetli desteklerini hissettiğimiz için yürekten teşekkür ediyorum.”

BURDUR’DAN ÖZCAN’a TAM DESTEK, BİRLİKTELİK, ORTAK MUTABAKAT VAR

Burdur Yetiştiriciler Birliği Başkanı Kamil Özcan’ın Merkez Birlik seçimlerine adaylık kararı Burdur’da büyük bir memnuniyetle karşılanırken, dün birbiri ardına Özcan’a destek mesajları geldi. Kamil Özcan’ın adaylığında Burdur kamuoyunda sağlanan “birliktelik- ortak konsensüs” dikkat çekiyor. Milletvekillerinden, siyasilere, kamu bürokrasisi, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve basına kadar uzanan geniş yelpazade her kesimin desteğini alan Özcan’ın, Burdur’u başarıyla temsil edeceği vurgulanıyor, Burdur’un tarım-hayvancılık potansiyeline dikkat çekilerek, Burdur’un böyle bir görevi hakettiği vurgulanıyor.

Birbiri ardına Kamil Özcan’a destek mesajları

Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan’ın 17 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak olan Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği (TDSYMB) genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığına aday olduğunu açıklamasından sonra Burdur’da Özcan’a destek mesajları birbiri ardına geldi. Kamuoyuna yapılan açıklamalar ve sosyal medya paylaşımları ile Kamil Özcan’ın bu görevi başarıyla yapabileceği, hayvancılık sektörüne katkılar sağlayacağı dile getirildi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ilimiz Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Reşat Petek, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz yaptıkları açıklamalarda Özcan’ın Merkez Birliği  adaylığını desteklediklerini belirttiler.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz:

“Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sayın Kamil Özcan’ın isminin Merkez Birliği Genel Başkanlığı için geçtiğini sevinçle öğrendim. Köy-Koop Burdur Birlik Başkanı ve Köy-Koop Genel Başkanı Yakup Yıldız’dan sonra Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanlığı’nın da Burdur’da olması başta şahsım olmak üzere Burdur’u mutlu edecektir. Hem Köy-Koop hem de Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Genel Başkanlık düzeyinde Burdur’un temsil etmesi; Burdur’umuzun tarım ve hayvancılık alanında önemli bir yol kat ettiğinin ve sektörde söz sahibi olduğunun göstergesidir. Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sayın Kamlil Özcan’a Merkez Birliği Genel Başkanlığı sürecinde desteğimi sonuna kadar vereceğimi ifade etmek istiyorum.”

Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek:

“Kamil Özcan hayvan üreticiliğini, problemlerini ve çözümlerini iyi bilen bir arkadaşımız. Adaylığından son derece memnun olduk. Bazı işler vardır, telefondan veya direktiflerle yapılabilecek. Ancak bu iş öyle bir iş değil. Bu arkadaşımız bu işi en iyi şekilde yapan, köyünde hayvancılıkla uğraşan, sorunları bilen, dinleyen ve çözüm üreten bir kişidir. Sadece güler yüzlü olmak veya çiftçilerle bir olmak yetmiyor. Göreve gelmesi isabetli bir tercih olur, Özcan’ın genel başkan seçilmesi. Şayet kendisi sahada hayvancılıkla alakalı işin her noktasında çalışmış biridir. Oy kullanacak delegelerin bu hususu göz önünde bulundurmalıdır.”

CHP Burdur Milletvekili  Mehmet Göker:

“Tarım ve hayvanlıcılığın başkenti Burdur’dan tecrübesiyle aday olan Kamil Özcan’ı kutluyorum. Tabandan gelen tecrübesiyle Türkiye hayvancılığına yön vereceğinden hiç şüphem yok. Bana düşen her türlü göreve hazırım.”

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik:

“Tarım ve hayvancılık kenti olma yolunda büyük bir aşama kaydeden Burdur’umuzun bu sektörde etkinliğini daha da arttırabilmesi için Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Sayın Kamil Özcan’ın Merkez Birliği Genel Başkanlığı’na adaylığını önemsiyor ve destekliyorum. Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Sayın Kamil Özcan’ın Merkez Birliği Genel Başkanlığı’na adaylığında kendisine başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.”

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz:

“Merkez Birliği Başkan adayı Kamil Özcan’a bütün Burdur olarak sahip çıkmalıyız. Ayrıca hayvancılık projemiz için önemli bir ivme yakalarız.”

Kodlama : SadeMedia Interactive