ManşetSağlıkKalp Damar Cerrahı Ulaş Sağlam’dan başarılı ameliyat

5 sene ago

Kesici aletle bacağındaki damarları kopan hastaya yapılan operasyonda damarlar yerine dikildi.

Spiral kesici aletle bacağını kesen 51 yaşındaki Ali Teke’nin bacağı, Burdur Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Opr. Dr Ulaş Sağlam’ın yaptığı başarılı ameliyatla kesilmekten kurtuldu.

Ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahı Opr. Dr. Ulaş Sağlam; “Hasta sağ ayağında yaralanma ile hastaneye geldi. Spiral aleti kullanırken yanlışlıkla ayağında 15-20 cm derinliğinde bir kesik meydana gelmiş. Atar ve toplardamarlarının kesildiği tespit edildi ve hemen ameliyata alındı. Hastanın bacağındaki kesilmeyle meydana gelen yanıklar olduğu görüldü. Damarların yanık uçları temizlenerek saç teli kadar ince iple yerine dikildi. Bu gibi ameliyatlar genellikle üniversite ve tıp fakültelerinde yapılırken,artık Burdur Devlet Hastanesi’nde de yapılıyor.” bilgisini paylaştı.

Şu an Ortopedi servisinde kırık tedavisi devam eden 51 yaşındaki Ali Teke; “inşaat işiyle uğraşıyorum. Spiral aletiyle kesim yaparken paçama kesici alet dolandı. Elimden çıkan kesici bacağımı kesti, zor da olsa durdurdum. Durdurmasaydım bacağımı tamamen koparacaktı. Derin yaralanma sonrasında komşularım Tefenni’den buraya getirdi. Ameliyatımı yapan Kalp Damar Cerrahı Opr.Dr. Ulaş Sağlam’a, ameliyat personeli ile Ortopedi doktorlarıma ve servis çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Ali KAPAN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive