Bucak Belediyesi’nin ilginç sosyal ve sportif etkinlikleri genişleyerek devam diyor. Bucak Belediyesi, kadınlara ve çocuklara karşılaşabilecekleri şiddet olaylarında fiziksel savunma geliştirebilmeleri amacıyla “kişisel savunma” eğitimi başlattı.

Bucak Belediyesi ‘kadın dostu’ uygulamalarla kentte yaşayan kadınların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık etkinliklerine ev sahipliği yapmayı sürdüren Bucak Belediyesi, hukuki bilgilendirmelerden mesleki eğitime kadar birçok alanda kadınlara verdiği desteği spor alanında da sürdürüyor.

Bucak Belediyesi, Bucak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile iş birliği yaparak kadınlara yönelik ücretsiz savunma sporu eğitimleri başlatıyor.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Bucak Belediyesi kadına karşı şiddete sıfır tolerans  gösteren bir belediyedir. Bu kapsamda kadınlarımızın psiko sosyal gelişimine destek sağlamak ve öz güvenlerini artırmak amacıyla onları savunma sporları branşıyla buluşturuyoruz. Bucak Gençlik merkezimizde ücretsiz olarak savunma kurslarımızı düzenleyeceğiz. 24 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında ilgi duyan vatandaşlarımız Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze başvuruda bulunabilirler. Ben desteklerinden dolayı İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze ve müdürümüz Zeki Çelik’e ve antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum.