GenelKADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINDI (Vatandaş, Bur-kent’e gidip gelmekten şikȃyetçi)

4 sene ago

Burdur Valiliği binasında hizmet veren Kadastro Müdürlüğü, Çevre ve Şehrcilik İl Müdürlüğü’ne taşındı.

Bir süre önce, çalışma alanının ve personelinin yetersiz oluşu ile gündeme gelen Tapu Müdürlüğü’nün ise, Turizm ve Otelcilik Okulu binasına (TUREM) taşınması gündemde.

Vatandaşlar, Kadastro Müdürlüğü’nün, Çevre ve Şehircilik (Bayındırlık) İl Müdürlüğü’ne taşınmasına tepkili… Bir işlem yaptırmak için, şehir merkezinden Burkent’e gitmek zorunda olmalarına tepki gösteren vatandaşlar; “Kadastro’ya gidiyoruz, işlemimizi yaptırıyoruz. Daha sonra para yatırmak için bir kez daha şehir merkezine geliyoruz, tekrar Kadastro’ya dönüyoruz. Bir işlem yaptırmak için, günde 3-4 kez Kadastro’ya gidip geliyoruz. Yetkililer, bize gerekçe olarak, ‘tüm kurumlar şehir merkezinde olmak zorunda değil. Şehrin gelişmesi, daha geniş bir alana yayılması ve buraların da hareketlenmesi için bazı kurumların taşınması gerektiğini’ söylüyorlar. Tamam buna itirazımız yok, ancak bunun yerine, Burdur’da   alternatif caddeler yaratılsa, bu kurumlar yine şehir merkezine yakın bu caddelerde olsa daha iyi olmaz mı? Kadastro Müdürlüğü’nü şehir dışına taşımanın ne alemi var? Kurumları kendi kafalarına göre bir yerlere dağıtıyorlar. Neye göre bunu yapıyorlar çok anlamış değiliz.” şeklinde görüş belirttiler.

Bazı vatandaşlar, şehrin bir tek caddeye mahkum olduğunu, tüm bankaların, Gazi Caddesi üzerinde toplandığını, bu nedenle iş yerlerinin kiralarının yükseldiğini, bu nedenle cadde üzerindeki bir çok dükkânın kapandığını dile getirdiler.

Ana cadde üzerinde tüm bankaların toplanmasına tepki gösteren vatandaşlar; “Bankaların bir kısmı Kışla Caddesi, Şeker Kavşağı, Eski Adliye Caddesi, ya da Belediye’nin kargoları taşıdığı Hatip Hoca Caddesi’ne taşınsa, buralarda bir hareketlenme olur. Ayrıca, buralarda yeni binalar var. Bu binalardan bazılarının birinci katları kiralık. Kiralık olan yerlere bankaların bir kısmı, bu tür şehir merkezine yakın olması gereken kamu kurumlarının da bir kısmı taşınsa daha iyi olur. Biz yetkililerden bu yanlışın düzeltilmesini istiyoruz. Kurumlar taşınıyor, neden, neye göre taşınıyor? kimse bizi bilgilendirmiyor.” yorumunu yaptılar.                                                                                                                    Hacer ZEREN

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive