Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından kent girişinde durdurulan bir tırda yapılan aramada, gümrük kaçağı 28 bin 100 litre akaryakıt ele geçirildi ve olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı.

Ayrıca, sahte alkollü içki üretimi ve satışı yapıldığı tespit edilen iş yeri, bir ev ve bir araçta gerçekleştirilen aramalarda 1100 sahte bandrol, 225 litre etil alkol, 106 alkol kiti, 7 şişe sahte alkollü içki bulunarak, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Sigara üretimi ve satışının tespit edildiği adreslerde ise 6 bin 85 paket gümrük kaçağı sigara, 159 bin 600 boş makaron (filtreli sigara kağıdı), 60 bin 900 doldurulmuş sigara, 76 kilogram kıyılmış tütün, 18 kilogram nargile tütünü, 4 hava kompresörü ve 3 tütün sarma makinesi ele geçirildi. Bu operasyonlarda 6 zanlı yakalandı.

Ayrıca, sosyal medya üzerinden gümrük kaçağı cep telefonu satışlarına yönelik yapılan çalışmalarda Selçuklu ve Karatay ilçelerinde belirlenen adreslerde 13 cep telefonu ile 26 telefon aksesuarı bulunarak, 1 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçundan gözaltına alınan 10 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

Kaynak: AA