ManşetJandarma’dan üç farklı operasyon

3 sene ago

Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri birbirinden farklı gerçekleştirdikleri üç ayrı operasyonda başarılı çalışmalara imza attı… Kaçak kazı yapan, piyasaya sahte para sürmeye çalışan ve serada yasadışı kenevir bitkisi yetiştiren, üç farklı olayda 5 şüpheli şahıs yakalanarak, adli makamlara teslim edildiler.

Burdur Valiliği’nden yapılan açıklamada; Jandarma ekiplerinin gerçekleştirdikleri sahte para, izinsiz kaçak kazı ve serada yasadaşı kenevir ekimi operasyonları hakkındaki bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

Açıklamada; huzur kenti Burdur’da halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik, emniyet ve asayiş hizmetlerine, güvenlik güçleri tarafından kapsamlı bir şekilde devam edildiği belirtilerek, Jandarma’nın merkeze bağlı Askeriye Köyü’nde piyasaya sahte para sürme hazırlığı içersinde olan kişilerin, Tefenni Yuvalık Köyü’nün üst kısmında yer alan kayalık arazide ise kaçak kazıya teşebbüs edenlerin, ve Çavdır Söğüt beldesinde de serada yasadışı kenevir bitkisi yetiştirdiği duyumu alınan bir şahsın yakalanarak, adli mercilere teslim edildiği duyuruldu.

Valilik’ten yapılan Jandarma operasyonları açıklaması şöyle:

“Huzur kenti ilimizde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik, emniyet ve asayiş hizmetlerine, güvenlik güçlerimiz tarafından kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir. Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, kaçak kazı yapan, piyasaya sahte para sürmeye çalışan ve sera da yasadışı kenevir bitkisi yetiştiren, üç farklı olayda 5 şüpheli şahıs yakalanmış ve yapılan işlemlerin ardından adli makamlara teslim edilmişlerdir.

Piyasaya sahte para sürmeye çalışan AK. ve K.Ö. isimli şahısların ellerinde bulunan sahte paraları Konya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur ve Antalya illerinde piyasaya sürecekleri duyumu alınması üzerine, güvenlik güçleri tarafından yapılan takipte İl Jandarma Komutanlığı ekipleri şüphelileri 14 Eylül 2017 tarihinde Burdur İl Merkez Askeriye Köyü’nde araçlarıyla birlikte yakalanmışlardır.

Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüphelilerin üzerinde ve araçlarında yapılan aramada; (14) adet sahte 100 TL (Seri No:B028 303455 – B585 506706 – 3362 361575) ve (10) adet sahte 50 TL ( Seri No•.B452 547739) ele geçirilmiştir.

Bir diğer olayda, Tefenni ilçesi Yuvalak Köyü’nün üst kısmında yer alan kayalık arazide izinsiz kazı yapılacağı duyumunun, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından değerlendirilmesi üzerine  H.Ç. ve N.G. isimli şahıslar (1) adet jeneratör, (1) adet hilti, (1) adet balyoz (1) adet murç, (1) adet manivela demiri ve (9) adet muhtelif kazı malzemeleri ile izinsiz kazı yaptıkları esnada belirtilen mevkide suçüstü yakalanmışlardır.

Çavdır İlçesi, Söğüt Beldesinde U.Ü. isimli şahsın kendisine ait serada yasadışı kenevir bitkisi yetiştirdiği duyumu alınması üzerine İl Jandarma Komutanlığı tarafından belirtilen serada yapılan aramada; (2.160) gram kubar esrar maddesi ile (2) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.”

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive