GündemManşetJANDARMADAN SİLAH KAÇAKÇILARINA GEÇİT YOK

3 ay ago

Burdur’da Jandarma’nın silah kaçakçılarına karşı mücadelesi sürüyor.

Silah kaçakçılarına karşı sürdürülen mücadele kapsamında İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmada; 28.08.2020 tarihinde 34 plakalı mavi renkli bir aracın Burdur ilinden Antalya iline kaçak silah götüreceği bilgisi elde edildi.

Söz konusu araç yapılan fiziki takip sonucu durdurularak alınan arama kararı doğrultusunda araçta ve sürücü (M.R.İ.) isimli şahsın üzerinde arama yapıldı. Yapılan arama sonucunda araç sürücü koltuğunun altına zulalanmış vaziyette saklanmış (2) adet tabanca, (2) adet şarjör ve tabancalara ait (11) adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheli ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Burdur Valiliği Basın Bürosu konuyla alakalı şu açıklamayı yaptı;

“Güvenlik Güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde huzur ve güven ortamının tesis edilmesi için, kaçakçılık yapan şahısların yakalanması yönelik yürütülen çalışmalara kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmada; 28.08.2020 tarihinde 34 plakalı mavi renkli bir aracın Burdur ilinden Antalya iline kaçak silah götüreceği bilgisi elde edilmiştir.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda plaka, marka ve rengi tespit edilen aracın durdurulması maksadıyla Burdur ili Yeşilova-Karamanlı karayolu üzerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınarak yol kontrol ve arama noktası oluşturulmuştur.

Yapılan fizik takip sonucu, söz konusu araç 28.08.2020 günü saat: 17.35 sıralarında durdurulmuştur. Adli makamlardan alınan arama kararı doğrultusunda araçta ve sürücü (M.R.İ.) isimli şahsın üzerinde yapılan arama sonucunda araç sürücü koltuğunun altına zulalanmış vaziyette saklanmış (2) adet tabanca, (2) adet şarjör ve tabancalara ait (11) adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir.

Yeşilova C. Savcısının talimatıyla gözaltına alınan şüpheli 28.08.2020 tarihinde ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive