GenelGündemManşetJANDARMADAN SİLAH KAÇAKÇILARINA DARBE

2 ay ago

BURDUR’un Yeşilova İlçesi’nde silah kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen iki kişi tutuklandı.

Güvenlik güçleri tarafından kaçakçılıkla mücadele ve kaçakçılık yapan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürürülen çalışmada Z.C. ve H.C. isimli şahısların silah kaçakçılığı yaptığı yönünde duyum alınmıştır.

Alınan duyum üzerine Yeşilova İlçesine bağlı Harmanlı Köyü civarında yapılan uygulamada, Z.C. ve H.V. isimli şahısların kullanmış olduğu araç durdurularak yapılan aramada ve şüpheli şahısların İl Merkezine bağlı Kuruçay Köyünde ikamet ettikleri ev ve işyerlerinde yapılan aramada;

(6) adet 7.65 mm çapında tabanca, (6) adet av tüfeği, (3) adet yivli setli tabanca gövdesi, (48) adet kurusıkı tabanca, (39) adet dipçik, (31) adet kabza, (32) adet el kundağı, (24) adet tabanca namlusu, (23) adet kabza kapağı, (88) adet şarjör ve silah imalatında kullanılan parça (2) adet taşlama makinası, (2) adet matkap, (2) adet mengene, (1) adet torna makinası, (1) adet kumpas ele geçirilmiştir.

Yeşilova Cumhuriyey Savcılığının talimatıyla şüpheli Z.C. ve H.C. isimli şahıslar gözaltına alınarak ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alınmıştır.

Gözaltına alınan şüpheli Z.C. ve H.C. isimli şahıslar işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanmıştır.

Kodlama : SadeMedia Interactive