ManşetJANDARMA OPERASYONU (Çeltikçi’de bir serada kenevir ve esrar ele geçirildi)

3 sene ago

İlimizde yasa dışı uyuşturu madde yetiştiricilerine karşı amansız bir mücadele veren Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çeltikçi’de bir bir serada 66 kilo 514 gram esrar ve 348 kök kenevir bitkisi ele geçirdi.

Burdur Valiliği’nden yapılan açıklamada Jandarma’nın Çeltikçi’deki sera operasyonu hakkında şu bilgiler verildi:

“Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından; Çeltikçi İlçesi Bağsaray köyü Kumyer mevkiinde B.Y ve K.Y isimli şahısların seralarında yasadışı ekim (kenevir bitkisi) yaparak kubar esrar maddesi imal ettikleri yönünde bilgi alınması üzerine şüpheli şahıslar yaklaşık (2) ay süresince takibe alınmıştır.

Söz konusu uyuşturucu madde imal ve ticareti olayının derinleştirilmesi maksadıyla Burdur İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen (2) özel jandarma ekibi ile çalışmalara devam edilmiş olup, 12 Haziran 2017 günü Çeltikçi ilçesi Bağsaray köyü Kumyer mevkiinde şüpheli B.Y ve K.Y isimli şahıslara ve bu şahısların kullandığı ev, eklenti ve seralarına yönelik Uyuşturucu Madde Arama Köpeğinin katılımı ile operasyon yapılmıştır. Yapılan operasyon neticesinde (2) şüpheli şahıs yakalanmış olup, şüphelilerin evleri, eklentileri, bahçeleri ve seralarında yapılan aramada; (66,514) Gr. Kubar esrar maddesi ve (348) Kök Kenevir Bitkisi ele geçirilmiştir. C.Savcısının talimati ile şüpheli B.Y ve K.Y isimli şahıslar gözaltına alınmış, ele geçirilen malzemelere el konulmuş, kenevir maddeleri Çeltikçi İlçe J.K.lığı ve İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince imha edilmiştir.”

Kodlama : SadeMedia Interactive