Burdur’da güvenlik güçleri tarafından İl genelinde narkotik ve kaçakçılık suçlarıyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.

 Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak,  Uyuşturucu ile mücadele kapsamında, 31.03.2022 tarihinde, (H.Ş.), (D.Ş.), (H.K.) ve (Ş.Ş.) isimli şahısların Burdur iline uyuşturucu madde getireceği yönünde bilgi elde edildi.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılan fiziki takip sonucunda Burdur ili, Bucak ilçesi, Bucak – Antalya karayolu üzerinde durdurulan araç içerisinde bulunan (H.Ş.), (D.Ş.), (H.K.) ve (Ş.Ş.) isimli şahısların üzerlerinde ve araçta yapılan arama sonucunda; (100) gr. Kubar Esrar ve (60) adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Cumhuriyet Savcısının kararı ile gözaltına alınan (H.Ş.), (D.Ş.), (H.K.) ve (Ş.Ş.) isimli şahıslardan (D.Ş.), (H.K.) ve (Ş.Ş.) isimli şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılırken (H.Ş.) isimli şahıs ise sevk edildiği Adli Makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu.