Burdur’da jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen 3 farklı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 5 şahıstan 1’i tutuklandı.

Burdur’da güvenlik güçleri tarafından narkotik ve kaçakçılık suçlarıyla mücadele kapsamında, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan/kullanan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.
 
Bu kapsamda, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince İl Merkez ve Bucak Cumhuriyet Başsavcılıkları ile koordineli olarak yapılan çalışmalar neticesinde; 09.09.2022 tarihinde Ağlasun ilçesi Çamlıdere köyü mevkiinde icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında E.A. ve A.Y. isimli şahısların kullandıkları araçta ve üzerlerinde yapılan aramada 10 gr. Eroin maddesi, 09.09.2022 tarihinde yapılan araştırma neticesinde      Burdur ili, Bucak ilçesi, Kızılseki köyünde bulunan G.A. ve Ş.A. isimli şahısların skunk bitkisi ektiği bilgisi alınması üzerine yapılan aramada (450) gr. Skunk ve yasadışı ekimi yapılan 42 kök skunk bitkisi, 09.09.2022 tarihinde yapılan araştırma neticesinde      Burdur ili, Bucak ilçesi, Çamlık köyünde bulunan F.K. isimli şahsın kenevir bitkisi ektiği bilgisi alınması üzerine yapılan aramada 3100 gr. Kubar Esrar ve yasadışı ekimi yapılan 74 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Olaylarla ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınan E.A., A.Y., F.K. ve G.A. isimli şahıslar, adli işlemlerin tamamlanmasına müteakip serbest bırakılmış, Ş.A. isimli şahıs ise sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Cezaevine teslim edildi.