Burdur’da güvenlik güçlerinin yaban hayvanlarını koruma ve kurtarmaya yönelik yürüttüğü çalışmalar sürüyor.

Çalışmalar kapsamında 03 Mayıs 2021 Pazartesi günü Burdur İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ekipleri devriye faaliyeti esnasında Burdur’un Çeltikçi ilçesi, Kuzköy köyünde yaralı olarak (sol ayağı kırık) leylek buldu.

Sol ayağı kırık olarak bulunan yaralı leylek koruma altına alınıp, ilk müdahalesi yapılarak tedavisi yapılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur İl Müdürlüğüne teslim edildi.

Burdur Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Güvenlik güçlerimiz tarafından yaban hayvanlarını koruma ve kurtarmaya yönelik yürütülen çalışmalara devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, 03 Mayıs 2021 tarihinde Burdur İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyeti esnasında Burdur ili, Çeltikçi ilçesi, Kuzköy köyünde yaralı olarak (sol ayağı kırık) bulunan Leylek, koruma altına alınarak ilk müdahalesi yapılmıştır.
Yaralı Leylek tedavisi yapılmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”