İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde istihdam etmek üzere 36 zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. Zabıta alımı için adaylarda aranan şartları sağlayanlar arasından 24-26 Haziran tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Muharrem Ayı Ne Zaman Bitiyor? Aşure Günü İçin Geri Sayım Başladı! Muharrem Ayı Ne Zaman Bitiyor? Aşure Günü İçin Geri Sayım Başladı!

İzmir 36 Zabıta Alımı Başvuruları 24-26 Haziran Tarihlerinde!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, alım yapılacak zabıta memuru kadroları için adayların belirli şartları taşıması gerekiyor. Bu şartlar arasında;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını doldurmamış olmak,

Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya tecilli bulunmak,

Sağlık açısından zabıta memurluğu görevini yapmaya elverişli olmak,

Yapılacak sınavlar ve mülakatlarda başarılı olmak,

En az önlisans veya dengi okul mezunu olmak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, yer alıyor.

Zabıta Memuru Alımı Müracaat Şekli

Adaylar 28 Haziran 2024 tarihi mesai bitimine kadar, başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca/İZMİR adresinde mesai saatleri içerisinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların, belirtilen tarihler arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında adaylardan, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma fotokopisi, askerlik durum belgesi gibi belgeler istenmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, zabıta memuru alımı ile vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmayı hedeflemektedir. Zabıta memuru alım süreci hakkında detaylı bilgiye kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu

Kaynak: Haber Merkezi